Sterownik Blebox wLightBoxS v2

Do tej pory nie udało mi się kupić tego co potrzebuję (Ściemiacz (dimmer) LED 12 - 24V na Zigbee z przyciskiem) dlatego postanowiłem sprawdzić sterownik Blebox wLightBoxS v2:

Opinie poprzedniego modelu (bez obsługi przycisku dzwonkowego) były bardzo pozytywne:
(Blebox wLightBoxS - miniaturowy ściemniacz - SmartMe,
BleBox wLightBoxS - Recenzja mini ściemniacza LED - SmartMe)
dlatego kupiłem nowszą wersję tego urządzenia.

Od początku założyłem, że nie chcę korzystać z aplikacji producenta aby sterować urządzeniem zdalnie przez internet, potrzebuję sterować z poziomu HA i oczywiście must have - z przycisku dzwonkowego. Podłączenie i konfiguracja bez problemu, tak samo dodanie sterownika do HA przy wykorzystaniu integracji BleBox devices - Home Assistant. Pojawiła się encja typu light z możliwością ściemniania:

Nie ma żadnych opóźnień w sterowaniu z poziomu HA jednak zmiany stanu urządzenia wprowadzane przez fizyczny przycisk pojawiają się w HA z opóźnieniem od 1 do nawet 10 sekund co wynika z integracji typu Local Polling. Na razie brak wsparcia protokołu MQTT w Blebox’ie co dawałoby natychmiastowe zmiany w HA wywołane przez przycisk.

Podsumowując: sterownik bardzo dobry ale nie spełnia wszystkich moich wymagań, szukam innego urządzenia.