SUPLA => Supla-mqtt-client => MQTT => Home Assistant

Klikając w Studio Code
image

Wydaje mi sie ze to nie ma byc w katalogu config, wyxiagnij to z katalogu config i zobacz

1 polubienie

Faktycznie foldery share… powinny być wyżej niż folder config. Udało się to ogarnąć, broker ruszył ale nie zaciągnął mi niczego z SUPLI???

A co w logach pokazuje

Screen logów:

Dalej cos chyba nie wczytuje tego nowego configu u mnie to troszke inaczej wyglada w logach

Faktycznie to jeszcze nie był odpowiedni folder. Teraz mam poprawnie wklejone i ciąg dalszy problemów:


teraz ma problem z randomowym hasłem w bridge.conf

No jak dla mnie to blad gdzies z adresem serwera supli badz nazwy uzytkowanika albo hasla

Dzięki, fakt jedna litera w haśle pomylona. Wszystko ruszyło, wielkie dzięki dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu.

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy wpis tu.

Chciałem sobie wszystkie aplikacje do sterowania zamieć w jedną i padło na HA. Ogólnie jakoś powoli idzie, ale mam problem z suplą.
Mam Ha na serwerze w docker, po zainstalowaniu i dodaniu mqtt (nie mam zakładki Supervisor) Mam najnowszą wersję HA.
Po dodaniu Mqtt wpisuje dane z serwera, i pobiera mi sonoffy z tosmata, potem próbując dodać dane z supla mqtt nie przyjmuje, dopiero po wejściu do katalogu dockera HA/config na serwerze jest plik configuration.yaml. tam go modyfikuje wpisem

mqtt:
broker: nazwa
port: 8883
certificate: auto
username: Login
password: Hasło
discovery: true

ten sam wpis robię w mqtt, po tym zabiegu przyjmuje mi wpis danych z supla i dodaje mi sonoff z suplą ale tylko od bramy (i nie chce mi otwierać zamykać bramy) natomiast nie dodaje mi drugiego sonoffa z supla do otwierania furtki.
Próbowałem różnych wpisów z internetu ale przeważnie kończy się zawieszeniem HA.
Gdzie popełniam błąd?

Próbowałem tych wpisów co są wyżej, ale nic się nie zmienia. Albo w złym miejscu to wpisuje, albo coś źle. :frowning:

Edit:

Czy nikt nie pomoże rozwiązać tego problemu laikowi który próbuje i traci już nadzieje na powodzenie działania? :frowning:

1.Na dockerze nie będziesz miał Supervisor. Na jakim sprzęcie masz HA?
Najlepiej uruchom to jako Virtual lub “bare metal”.

2.Bez Supervisor to hardcore i nie dla początkującego.

  1. Wcięcia w tekście mają znaczenie - formatują składnię. Więc korzystając z przykładów musisz dokładnie odwzorować

Mam to na synology.

Robiłem na różne sposoby. Ogólnie jak robię ten wpis w configuration.yaml. to po restarcie wywala mi przyciski z tamsota, są nieaktywne.

@krisHome zasada jest prosta: najpierw (1) poprawna integracja HA z lokalnym brokerem MQTT czyli poprawna obsługa urządzeń lokalnych Tasmota po MQTT. Jak to działa, (2) robisz na lokalnym brokerze MQTT “most” (bidge) do brokera MQTT Supli w chmurze. Czy punkt pierwszy (1) masz zrealizowany?

Możesz na nim uruchomić VMM?
Jeśli tak - to skorzystaj np. z tego przewodnika, znacznie uprości użytkowanie HA.

Wszystkie “ten” i “tam” najlepiej podeprzeć odpowiednim załącznikiem, łatwiej czytającemu zrozumieć o czym piszesz :wink:

Czy poprawnie? Robiłem jak w poradnikach. HA mam zainstalowane na dockerze, a mosquitto został zainstalowany z “centrum pakietu synology” nie na docerze.
Próbowałem zrobić ten “most” do brokera według poradników jakiś z netu ale tu się gubię i nie radzę.

Trochę słaby sprzęt na VMM

Teraz “zainstalowałem” na dockerze z tego poradnika mosquitto i przy podawaniu portu 1883 wystąpił konflikt, dałem tymczasowo 1885 żeby zakończyć instalacje i poszło. Na tą chwilę jestem w tym miejscu.

Czy urządzenia z Tasmota poprawnie są widoczne w HA? Jeżeli tak to możemy zacząć konfigurować most.

Konflikt wystąpił bo nie można uruchamiac kilku brokerów MQTT jednocześnie na tym samym porcie, z pewnością uruchomiłeś tego na dockerze a ten z “centrum pakietu synology” nadal był włączony.

…trzeba go usunąć, wyłączony docker nadal będzie rezerwować ten port.

Urzadzenia z Tasmota od początku działały prawidłowo do momentu próby dodania supli.

A HA czasemem też tego portu nie używa na dockerze?

Ps. Teraz jak zatrzymałem masquitto na syno (ten z pakietu) to w Ha przełączniki są zablokowane,ale nadal w nie mogę zmienić portu z 1885 na 1883 w dockerze.
Te 5 urządzeń to tasmota
Z tasmota

Z tasmota

Z mqtt

Usunąłem masquitto z pakietu i port na docker się zmienił na 1883. Niby ok ale po tym zabiegu przełączniki z tasmota dalej są nieaktywne

Kolejna próba odpalenia na nowo mqtt w ha tym razem z tego poradnika mqtt docker synology dalej coś robię źle (nie uruchamia się w HA

Prośba nr 2. wrzucaj załączniki lokalnie (powyżej je dołożyłem, bo zewnętrzne hostingi mają to do siebie, że obrazki czy kod lubią zniknąć zdecydowanie szybciej niż wątek się zdezaktualizuje, więc zrób coś dla ludzkości - podejrzewam, że rozwiązanie twojego problemu jeszcze się przyda niejednemu).

No nic już prawie cały net przeszukałem i więcej pomysłu mi brak. Niby jest zainstalowany ale nie mogę się z nim połączyć. Do tego co był z pakietu syno dało się zalogować, ale był inny problem.
Teraz zostało mi czekać na kogoś kto mi pomoże (podpowie) z konfiguracją.
Zauważyłem też że w jak loguje się do tasmota i tam w mqtt wpisuje dane to w konsoli cały czas pokazuje “nie udaje się nawiązać połączenia” Poprzednio było ok (na mqtt z syno)