Termostat różnicowy ESPHome

Mieszacze mają za zadanie utrzymania stałej zadanej temperatury na podstawie krzywej grzewczej sterownika. PC grzeje bufor wg. krzywej choć do końca nie jestem pewien czy działa to prawidłowo . Jak zrobię aktualizację firmware zajmę się tym .
Przerabiałem starą instalację , mam 12 grzejników podłączonych do 3 rozdzielaczy i 2 poziomy. Czekam na dalsze uwagi , porady.

No czyli tak jak pisałem warto pomyśleć o gruntowej zmianie myślenia o sterowaniu.
Mieszacze utrzymują temperaturę wedlug krzywej, a pompa sobie musi się pocić niepotrzebnie. Może by tak pompę zmusić żeby grzała na podstawie krzywej ? Da się i będzie ekonomiczniej

Pompa działa na podstawie krzywej , to potrafię ustawić . Myślę że problemem jest PID . Będę z tym walczył jak zrobię aktualizację.

Czy mógł byś doradzić coś. chciał bym stworzyć coś podobnego do twojego skryptu ale mam problemy z dostosowaniem go do mojego esp. W skrócie:
Włączanie przekażnika w esp a nie w HA jeżeli temperatura spadnie poniżej 25 stopni w godzinach 22-6 i 12-16 jeśli osiągnie 26 lub czas będzie poza zakresem 22-6 i 12-16 to się wyłączy. mam to wszystko zrobione w automatyzacji w HA jednak wolał bym to zrobić tak jak ty w samym esp. za pomoc dziękuję

Hej,
Nie jestem mocny w temacie i nie miałem potrzeby korzystać z komponenty czasu w samym esp, ale wydaje mi się, że powinieneś użyć Time Component — ESPHome oraz dołożyć moduł RTC (zegar czasu rzeczywistego) jeśli chcesz alby esp działał natywnie, całkowicie niezależnie od sieci i nie musiał pobierać czasu z HA.

To nieco bardziej rozbudowane, ale pytający właśnie dostał odpowiedź na innym forum.