Upgrade tasmota 8.5.1 nie działa

Próbowałem teraz z wersją .gz i to samo. Chyba nie obejdzie się bez wyciągnięcia sonoff’a ze ściany i podłączenia pod konwenter.

Poświęciłem troszkę i czasu i przejrzałem jaka jest ścieżka migracji z wczesnych 7.x - pisałem wyżej, żeby zajrzeć w notatki do wydań, to byś znalazł te informacje (nie rozumiem czemu nie zamieszczono ich w pełnej dokumentacji)

Robisz oczywiście upgrade do tej wersji? (tu jeszcze nie ma spakowanych obrazów)

a jeśli się udało przejście do 7.2.0 to kolejny upgrade do?

następnie do?

kolejna to

a w tym momencie możesz już użyć dowolnej nowszej wersji (dziś to 12.5.0)
INFO dla czytelników w przyszłości - to może ulec zmianie, ale 12.5.0 jest teoretycznie bezpieczną migracją z 9.1.0

2 polubienia

Próbowałem przejść najpierw na wersję 7.2.0 ale niestety ciągle miałem błąd: "Not enough space’. Przez programator wgrałem dzisiaj najnowszą wersję i działa bez problemu. Wydaje mi się że wersja którą miałem (7.1.2.2) miała jakiś błąd ze zliczaniem pamięci. Teraz pokazuje prawidłowo a nie jak w poprzedniej że- Program Flash Size=4096kB

ID ukladu ESP 9211464 (ESP8285N08)
ID pamięci flash 0x144051 (DOUT)
Rozmiar pamięci flash 1024 KB
Rozmiar programu flash 1024 KB
Rozmiar programu 634 KB
Wolna pamięć programu 368 KB
Wolna pamięć 25,5 KB

Najwyraźniej, bo właściwie po kiego grzyba w prostym przełączniku moduł z 4MB flasha :smiley: nie zwróciłem uwagi na to:

ale skoro wiesz jaki masz sprzęt to mogłeś od razu pisać, że ten sprzęt z pewnością ma 1MB (bo tak generalnie to są konstrukcje zarówno z 4MB jak i nawet 16MB flasha na bazie ESP8266).

W pierwszym poście napisałem że to mi się wydaje dziwne. Z tego co pamiętam to był mój pierwszy sonoff którego zmieniałem na tasmotę i mogłem popełnić jakiś błąd. Pracowało tak ponad 2 lata ale nie działała integracja tasmota w homeassistant.
Dzięki wszystkim za pomoc.

Tak, ale nie napisałeś co to za sprzęt, ESP8266 z 4MB flasha nie jest niczym dziwnym, większość z tych, które używam ma właśnie tyle.