Ustawienie sieci pod HA- zdalny dostęp

Ale musisz mieć jakikolwiek DDNS ( chyba że masz stały IP ) więc DUCK musi Ci zostać tyle że bez certyfikatu bo jest zbędny.

I tak teraz działam bez certyfikatu, tzn cały czas mam info, że strona niezabezpieczona…

Dziwne jest dla mnie to, że port 8123 moge bez problemu zablokować/odblokować a 443 już nie. Mimo tego, że reguła w przekierowaniu jest… Czyżby Multimedia blokowała porty 443 oraz 80?:confused:

A masz doinstalowanego NGIXA ?

Nic takiego nie mam. Nawet nie wiem co to jest…:smiley:

image
Addon dzięki któremu obejdziesz ten problem
Daj se w szukajce bo to jest opisane na Forum.

1 polubienie

Rewelacja, niebawem się tym zajmę. Dziękuję:)

Podziękujesz jak zabangla XD

@Krzyszof_K jest problem bo mi przekierowanie na port 443 nie robi… Działa tylko 8123, jestem właśnie na “czacie” z macherem z multimedii ale coś czuję, że za wiele mi nie pomoże…

Kolejna rzecz, którą zauważyłem i to mnie już wpieniło, że ten router Zhone, co mam od Multimedii, zmienił mi dziś IP HA, z racji tego, że jest włączone DHCP a rezerwacji IP w tym gracie nie mogę zrobić…

Ma być tanio i dobrze ale dla technika a Ty masz nie wydziwiać - takie motto ma chyba większość operatorów.
W HA możesz dać static. Zmień tylko pule DHCP np od 10 aby od 2 do 9 mieć statyczne adresy.
Dlatego olej ten HTTPS bo tylko w chugo problemów z nim. Miałem to za przeproszeniem jebłem bo mnie to tylko wkurwiało.
Możesz dać po samym HTTP ALE …no właśnie wystawiasz HA na ataki niestety.
Jak się poddasz to tylko VPN.
Ja męczyłem Wireguarda , teraz męcze IKEv2.

Tylko tu problem jest bo mi router zmienił IP HA z .38 na .50 co jest dziwne, bo nawet nie był resetowany ani nic, a rano działało to bez problemu…Jedno co już zauważyłem, to w końcu mi lokalizację pokazuje, ZeroTier, tak jakby się przywiesił i koniec:/

Pan z Multimedii mi napisał, że oni żadnych portów nie blokują, a napewno nie 443. Może uda się router wymienić…:D:D:D

Więc jak dasz przekierowanie to musi działać choćby się zesrało.
Dadzą Ci takie samo gówno bo to są urządzenia konsumenckie.
A na bank nie oddzielą Ci internetu od TV ( ja mam tylko sam internet ale to Ja bo TV niczego mi już nie oferuje a dwa to tylko ETTH po miedzi a o światełku mogę pomarzyć pomimo iż mieszkam w samym centrum miasta ), bo mógłbyś negocjować aby Ci dali sam modem a nie to shit a do modemu byś wpiął swój router.

Jestem chyba jednym z pierwszych klientów multimedii, co mieszka na wsi, na typowym zadupiu, i mi światełko specjalnie ciągnęli :smiley: Router ma jedno gniazdko wolne do LAN`a na drugi router i tak zrobiłem (nawet sieć przerobiłem tak sugerował @macek. Wszystkie urządzenia są sprowadzane do tego pierwszego routera, a ten ni huhu nie chce współpracować:/

Ten router jest tak ograniczony jak prezes…Nie chce współpracować za cholerę:/

Zrób tak:
Załóżmy że masz adresację 192.168.xxx.nnn , maska 255.255.255.0

  1. Ich router IP :192.168.xxx.001 ale jako static Wyłączasz DHCP. Przekierowujesz porty.
  2. Drugi Twój router : 192.168.xxx.002 ,na nim uruchamiasz DHCP od 192.168.xxx.010 do 255.
    Kabel sieciowy z pierwszego routera wtykasz do LAN tego routera ( żadne WAN ), gateway 192.168.xxx.001, DNS 192.168.xxx.001
  3. Jeśli masz 3 router to adres static 192.168.xxx.003 maska j/w DHCP wyłączone i nic więcej.
    podłączasz analogicznie ale z 2 routera porty LAN<=>LAN
  4. Zmieniasz w HA adres z dynamic na static załóżmy na 192.168.xxx.005 maska 255.255.255.0

Mam nadzieję że masz jako takie pojęcie co tu wyżej napisałem :slight_smile:
Musi działać.

Ja mam i proponowałem to samo ale jednego nie polecam: uruchamianie DHCP na drugim dodatkowym routerze, powinien byc na pierwszym bo konfigurujesz na jednym a nie skaczesz między routerami zeby cos poprawić :wink:, oczywiście każdy robi jak uważa.

Byłem w podobnej sytuacji (poczytaj Jaki router do mieszkania - #6 przez macek), poprosiłem operatora (trochę marudzenia było) aby router zamienili na modem GPON (ZTE F601), wtedy kupujesz sobie jaki router chcesz i konfiguresz co chcesz - o ile masz o tym pojęcie.

@macek ale ja router mam GPON → zerknij na screen poniżej. Jak widać to “coś” pokazuje wszystkie podpięte urządzenia ale nie ma czegoś takiego jak rezerwacja IP itp:/

@Gwidon coś tam pojęcia mam, może nie za wiele ale myślę przez to jakoś przebrnąć :smiley:

Żebym wiedział gdzie DHCP wyłączyć, to byłbym happy…

Dlatego moje wskazówki mimo iż w teorii niepoprawne to eliminujmy urządzenie które sprawia kłopoty bo robi to tylko raz i więcej zaglądał nie będzie na ich router a resztę sieci łącznie z Wifi ma skonfigurowane już na swoim sprzęcie - kwestia wpisania do przeglądarki cyferki 2 zamiast 1.
Dlatego też i wspomniałem aby wojował aby mu dali sam modem choć będzie musiał strasznie im marudzić i wiercić dziurę aby to zrobili. Szkoda tylko że operator ma to w d…ie i od samego początku się nie pyta czy “ma Pan własny router ?” tylko wciskają swój szajs.

Wiem, też miałem router GPON z Wi-Fi ale nic na nim nie można było zrobić, skonfigurować itd, wszystko ograniczone przez ISP.

Jak mi pomoc techniczna nic nie odpowie sensownego co do portu 443, pociągnę za odpowiedni sznurek - powinno się udać… :smiley:


Zgaduje że na tym ekranie - przycisk edit prawy dół ekranu.

Dlatego ja unikam takich ISP jak ognia. Kase to by brali ale tylko za to że jest internet do czytania poczty. A coś więcej to spadaj.