"Używasz nieobsługiwanej instalacji"

Cześć,
Używam instalacji HA w Dockerze i mam obecnie komunikat o nieobsługiwanej instalacji.
Zainstalowałem jeszcze raz OS-Agenta, ale dalej nic.

mam to samo, uzywasz nieobslugiwanej instalacji, Poniżej znajduje się lista problemów z Twoją instalacją. Kliknij łącza, aby dowiedzieć się, jak możesz je rozwiązać.

Modyfikacje źródła

HA bare metal na T620

logi

22-03-10 12:07:54 ERROR (MainThread) [supervisor.resolution.check] Error during processing IssueType.TRUST: 
22-03-10 12:07:54 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.checks.base] Run check for IssueType.TRUST/ContextType.PLUGIN
22-03-10 12:08:04 ERROR (MainThread) [supervisor.utils.codenotary] Timeout while processing CodeNotary
22-03-10 12:08:04 ERROR (MainThread) [supervisor.utils.codenotary] Timeout while processing CodeNotary
22-03-10 12:08:14 ERROR (MainThread) [supervisor.resolution.check] Error during processing IssueType.TRUST: 
22-03-10 12:08:15 INFO (MainThread) [supervisor.resolution.checks.base] Run check for IssueType.TRUST/ContextType.CORE
22-03-10 12:08:25 ERROR (MainThread) [supervisor.utils.codenotary] Timeout while processing CodeNotary
22-03-10 12:08:33 INFO (MainThread) [supervisor.api.proxy] Home Assistant WebSocket API request initialize
22-03-10 12:08:33 INFO (MainThread) [supervisor.api.proxy] WebSocket access from a0d7b954_nodered
22-03-10 12:08:33 INFO (MainThread) [supervisor.api.proxy] Home Assistant WebSocket API request running
22-03-10 12:08:35 ERROR (MainThread) [supervisor.resolution.check] Error during processing IssueType.TRUST: 
22-03-10 12:08:43 WARNING (MainThread) [supervisor.resolution.evaluations.base] System detect unauthorized source code modifications. (more-info: https://www.home-assistant.io/more-info/unsupported/source_mods)

Breaking changes ostatniej aktualizacji supervisor-a

Czyli? Bo mi nic to nie mówi🙂

Zakładana wyżej przyczyna “nieobsługiwania”: masz debiana 10 (buster), a nie 11 (bullseye).

Jak go aktualizować?

Randomowy tutorial z sieci
https://www.cyberciti.biz/faq/update-upgrade-debian-10-to-debian-11-bullseye/

dokumentacja oficjalna
https://www.debian.org/releases/stable/amd64/release-notes/ch-upgrading.pl.html

No i poległem na edycji pliku, nie moge go znaleźć poprzez sambe

Przez sambę? co to za dziwaczny pomysł?
Czemu, jeśli nie znasz linuxa, nie skorzystasz instalacji HAOS bare-metal (gdzie nie ma konieczności grzebania w systemie).

1 polubienie

Witam, mam podobny problem z tym, że u mnie jest debian 11.

Jak mogę włączyć ten systemd-resolved czy w ogóle sprawdzić czy jest włączony i czy to rozwiąże ten problem?

Sporo informacji jest tu

W przypadku gdyby się nie udało dokumentacja zaleca dość radykalne rozwiązanie…

Czy jak w terminalu ssh w HA wpisze “sudo systemctl status systemd-resolved.service” to powinno mi wyświetlić informację o stanie?

Tak, jeżeli nie jest uruchomiony

idąc tropem @szopen wystarczy wpisać w konsoli systemctl start systemd-resolved i resolved startuje, znika błąd o nie obsługiwanej instalacji.

Albo coś robię nie tak albo u mnie nie działa.
image

Tak wygląda prawidłowa komenda systemctl start systemd-resolved

@ShaybuS
A co pokazuje ci komenda sudo systemctl status systemd-resolved ?

Niestety to samo

image

A sama komenda sudo działa ci w konsoli ?

@ShaybuS Jeżeli nie działa sudo to znaczy ze nie jest to HA instalowany na systemie czysto linuxowym

Dziękuję Wam za pomoc udało się ogarnąć, okazało się, że mój terminal w HA nie był skonfigurowany z SSH

Prośba, możesz napisać jak poradziłeś sobie z tym problemem ? ( systemd-resolvet). Taka sama historia spotkała mnie.

Czy udało się komendami w terminalu ?
W jaki sposób skonfigurowałeś terminal z SSH. U mnie też nie rozpoznaje komend Sudo, a system postawiony jest na Debianie11.