Wejście i wyjście z domu

Cześć,

Zastanawiam się czy da się zrobić podproces, który określa wejście i wyjście z domu.
Może macie już coś takiego i możecie się podzielić takim flow ?

W korytarzu ma 3 czujki:
1 czujkę ruchu
2 Czujkę otwarcia drzwi
3 Czujkę otwarcia zamku

Teoretycznie można zapewne tworzyć proces w zależności która jaki stan ma, ale jakoś nie bardzo mi wychodzi to.

Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam
Marcin

Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie bo nawet jak załóżmy proces WYJŚCIE: → zadziała czujka ruch, potem zamek i dalej drzwi to wcale nie wiesz czy osoba wyszła czy tylko te drzwi otworzyła i czy to była żona z 2 dzieci czy tylko jedno dziecko. Załóżmy że 1 wychodzi żona ale ledwo wyszła czujka ruchu jeszcze aktywna i wchodzi dziecko i proces szalg trafia bo już sekwencja się nie powtarza, poza tym jedna osoba zamknie zamek za sobą inna nie. Jeszcze inna wyjdzie ale natychmiast wróci bo zapomniała klucza więc niedość że burzy sekwencje WEJŚCIE to “nowego” ruchu nie zarejestruje bo jest jeszcze wzbudzona przez WYJŚCIE.

Chyba, że Tobie chodzi jedynie o sprawdzenie czy drzwi zostały otwarte z zewnątrz czy od wewnątrz ?

Zapomniałeś Marcinie o jednym a @MariuszAK opisał Ci dalsze problemy : TY sam jesteś zmienną którą masz wrzucić do badania czyli czy jesteś w domu czy poza domem. Wtedy możesz sprawdzać czy drzwi otwierasz TY czy raczej ( tfu) ktoś inny.

Wejście, wyjście na podstawie lokalizacji (Pobrane z czeluści Internetów)


W podanym przykładzie po wyjściu z domu uruchamiany jest ustawiony czas10 min gdy ktoś wyszedł lub wrócił, jeżeli po tym czasie jest poza strefą ustawiany jest czas 8 godzin, jeżeli jest w strefie timer jest zerowany.
Screenshot - 17.04.2023 , 10_48_22

Głównym nodem jest tu node-red-contrib-state-machine

Nod node-red-contrib-state-machine można dostosować do własnych potrzeb.

1 polubienie

Od siebie dodam ( nie używam NR ) że sama lokalizacja z GPS jest zawodna ale może to u mnie wynikać ze specyfiki mieszkania w bloku dlatego badam dodatkowe warunki aby wykluczyć stan nie mania mnie w domu .

Dlatego badaj stan OFF przez przez jakiś czas, jak się nie zmienił na ON i zamek jest zamknięty…

:slight_smile: i zamek zamknięty … , no niestety nie bo syn go nie zamknął