Żarówka GU10 RGBW Tasmota

Szukam smart żarówki GU10 RGBW Wi-Fi, do której udało się komuś (ostatecznie można) wgrać, najlepiej oczywiście bez lutowania, Tasmota lub ESPHome. Wiem, dużo wymagam :slight_smile:.

2 Likes

Dużo wymagasz, bo znalezienie rozbieralnej żarówki graniczy z cudem (tzn. rozebrać się da każda, ale złożyć na miarę fabrycznego rozwiązania praktycznie żadna, a od tego zależy bezpieczeństwo użytkowania).
Zawsze możesz skorzystać z listy Blakkadera oraz możliwości zwrotu, gdyby nie było szansy na OTA (nie będziesz przecież parował z Tuya, by nie poleciała automatyczna aktualizacja).

PS o ile się nie mylę Shelly nie blokuje zmiany softu w swoich wypustach (ale prawdę mówiąc nie sądzę, że będziesz chciał zmieniać soft) musisz doczytać, ale z tego co kojarzę to zmiana softu jest dostępna we wszystkich kierunkach (a przynajmniej kiedyś była), link do oficjalnej dokumentacji tylko by pokazać model, ale pokop po githubie
https://shelly-api-docs.shelly.cloud/gen1/#shelly-bulb-rgbw

Testowałem żarówkę Polux Wi-Fi SMART żarówka LED GU10 5,5W CIEPŁA 2700K~ZIMNA 6500K + RGB TUYAsmart ale tuya-converter nie wykrywa żarówki. Napewno wszystko robilem poprawnie bo bez problemu wykrywało gniazdko SP111 (zapas z szuflady), które nadal ma oryginalny soft Tuya.