Zmiana czasu na zimowy - dziwny problem

Mam dziwny problem związany ze zmianą czasu na zimowy.
Mam dwie instalacje HA i na obu maszynach HA się zawiesił dokładnie o 2 w nocy.
Dokładniej na RPI całkowicie się zawiesił, nie szło się zalogować, a na PROXMOX nie działało tylko zapisywanie danych z czujników.
image
Jakieś sugestie?

Na wszystkich wykresach mialem to samo - brak odświeżenia danych, linia prosta, mimo, że dane encji były poprawne. Restart samego HA na RPi rozwiązał problem wykresów, innych problemów ze zmianą czasy nie zaobserwowałem.

Identyczna sytuacja byla u mnie wszystko jakby stanelo (szczegolnie historia) 1 min. po zmianie czasu.
Po restarcie HA dziala ok.
:thinking: :thinking:

Znalazłem taką automatyzację restartująca HA co niedzielę, zobaczę czy to działa.

- alias: Restart HA
  trigger: 
    platform: time
    at: "04:01:30"  
  condition:
    condition: time
    weekday:
    - sun
  action:
    - service: homeassistant.restart

Jak się dobrze zastanowić to co HA miał pokazać na wykresie: dane aktualne czy sprzed godziny (po zmianie czasu, była zmiana czasu o godzinę wstecz)?

1 polubienie

Baza powinna się opierać na czasie UTC, który nie podlega zmianom, więc coś zostało ostatnimi czasy przedobrzone, bo nie przypominam sobie takich problemów np. sprzed roku czy 2.

Masz rację, nie przypominam sobie takich problemów.

Edit:
A jednak był błąd w oprogramowaniu: Daylight saving time bug

  1. nie wiadomo kiedy powstał
  2. mogło nam umknąć (ale nie sądzę, aby naprawdę nikt nie zauważył tego wcześniej - wciąż prawie cała Europa zmienia czas między zimowym, a letnim)