433Mhz RF Bridge Sonoff rev 2.2

Cześć wszystkim.
Chciałem zapytać czy ktoś z was może flashował na tasmotę nowy 433Mhz RF Bridge Sonoff rev 2.2.
Chciałem skorzystać z tej instrukcji: Home Assistant - Sonoff RF Bridge Tasmota - zmiana oprogramowania przez CP2102 - HejDom
Ale to jest do starej wersji i pytanie czy działa to tożsamo?
Na kilku zagranicznych forach i gitach widziałem, że ludzie robią mody z przecinaniem ścieżek itd. czy jest to konieczne przy tej wersji? Wiecie może co to daje? Bo były też wypowiedzi, że ludzie robią flashowanie bez tych modów też ale coś ponoć nie działa wtedy.
Czytałem tam trochę o tym, ale jeszcze jestem za cienki w uszach, żeby wszystko zrozumieć więc liczę, że znajdę tutaj kogoś kto bardziej jest w temacie i naprowadzi mnie trochę :slight_smile:

Zależy do czego przewidujesz to zastosować? Ogólnie ma bardzo ograniczone zastosowanie (nawet po modach) - czujników nie odczytasz.
Po kilku podejściach leży na półce i się kurzy. Nie polecam … ale jak pisałem - to zależy.

Sonoff RF Bridge Tasmota działa od dawna bez problemów, używany kiedyś do gniazdek RF, PIR.
Pozostał do otwierania domofonu.

Potrzebuje go właśnie do czujników i domofonu :slight_smile: bo na starych wersjach widziałem że chodzi bez problemu.

@artpc to jest na rev2.2? :slight_smile:

A jak wygląda obsługa pilotów systemowych, np. somfy czy nice? Pewnie nie daje rady bo tam jakaś enkrypcja kodów leci?

Pisząc czujnik miałem na myśli urządzenie, które przekazuje jakieś dane pomiarowe. Czujnik otwarcia to zwyły “pilot”. Jak bedziesz miał pecha to nawet pilota nie odczytasz. W porównaniu do RFLink jest to słabe.

Właśnie miałem na myśli jakiś system zunifikowany bez dodatkowych modułów, ale dzięki. Tym sposobem to wiem, że się da

Nie pamiętam jaki to rev. Da się to sprawdzić bez rozbierania ?
To to? Core/SDK Version 2_7_4_9/2.2.2-dev

Dla potomnych :slight_smile: poradnik dla flashowania Tasmoty w wersji 2.2(biała obudowa) działa :slight_smile: aczkolwiek główny problem jest z flashowaniem Portisch na tej wersji.

A czy pamiętasz może którą wersję Tasmoty wgrałeś w swoim RF Bridge?

Bylo to 12.4.0 z tego co patrzę :relieved:

Dzięki! Wgrywałem złą wersję Tasmoty i nie widziałem modułu Sonoff Bridge (25)… Wgrałem Twoją wersję w języku polskim i jest :slight_smile:

Udało Ci się dwukierunkowo skomunikować ze swoimi urządzeniami po 433 mHz używając Tasmoty?

Dwukierunkowo to nie testowałem jeszcze, bo używam głównie do czytania- kupiłem 3-przyciskowy switch na ścianę który przykleiłem nad łóżkiem aby sterować światłami z łóżka np. więc zaczytuje i przez mqtt steruje sobie czym tam chce w HA :relieved:

W jakim formacie odczytujesz przyciski z przycisku naściennego?
Ja po naciśnięciu swojego pilota w terminalu mam poniższy output - to wystarczy?

10:54:04.247 RSL: RESULT = {"Time":"2023-06-13T10:54:04","RfReceived":{"Sync":7474,"Low":732,"High":1472,"Data":"2D0EB3","RfKey":"None"}}
10:54:10.052 RSL: RESULT = {"Time":"2023-06-13T10:54:10","RfReceived":{"Sync":7518,"Low":742,"High":1462,"Data":"2006EE","RfKey":"None"}}
10:54:18.374 RSL: RESULT = {"Time":"2023-06-13T10:54:18","RfReceived":{"Sync":7508,"Low":724,"High":1478,"Data":"E02961","RfKey":"None"}}