AdGuard Home konfiguracja

Czyli że mam jeszcze jakiegoś DNS-a na maszynie z HA? Nie mam zupełnie pojęcia co to może być.

A na pewno wyłączyłeś lokalny server DNS na linuxie komendą, którą podałem wcześniej?
Co wyświetla polecenie sudo systemctl status systemd-resolved.service ?

Sprawdź czy po restarcie linuxa systemd-resolved.service się uruchamia.

Tak, skorzystałem z Twojej porady, a dodatkowo jeszcze z tej:

obraz
No i jestem już bliżej, ponieważ:

piotr@hp-t620:~$ sudo lsof -i -P -n | grep LISTEN | grep :53
AdGuardHo  9912         root   20u  IPv6  64876      0t0  TCP *:53 (LISTEN)

i działa panel AG w HA, jednak nadal nie filtruje:

No to już jest OK.
Dodaj jeszcze jakieś listy z filtrami do Listy blokowanych DNS

Już były dodane:


Czy nie powinienem mieć czegoś więcej w głównych klientach?

Nic z tego nie rozumiem. Przed chwilą pojawiły się w panelu nowe aktywności. Co najdziwniejsze 192.168.0.21 to jest mój MiBox. Na komputerze reklamy hulają jak hulały, zero odsiewu.

Dziękuje wszystkim za porady i się udało. Faktycznie działa komenda od @Marek wystarczyło wklepać w linux i teraz pięknie wszystko śmiga. Teraz moje pytanie do @artur jakie listy z filtrami masz dodane do swojego adguard po tych 2 latach mógłbyś jakoś polecić które warto?

Najlepiej jest wpisać w routerze jako serwer DNS adres IP AdGuarda, wtedy masz załatwione filtrowanie w całej sieci lokalnej. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz takiej możliwości, to trzeba wpisać ręcznie adres DNS na każdym komputerze z osobna.

Witam, podpinam się pod pytanie dotyczące list filtrujących. Dodałem wszystkie z https://majkiit.github.io/polish-ads-filter/ ale jak reklamy na wp.pl były tak są nadal.

Panowie mam problem ponieważ po zmianie portu 53 na inny dnsmasq przestaje działać i podobne jest z adguard port 53 działa po zmianie na inny jest klapa. Co mam zrobić żeby te dwie aplikacje działały poprawnie.

Zakładam, że chcesz na jednym urządzeniu uruchomić dwie aplikacje, które działają na tym samym porcie UDP 53 (DNS). Aby to zrobić urządzenie musi mieć dwa adresy IP, na jednym uruchamiasz dnsmasq a na drugim AdGuard.

1 polubienie

Czy w dodatku Aguard jest opcja płatnej subskrypcji?

Witam, aby nie tworzyć nowego wątku a problem jest w temacie problem opiszę tutaj.
Zainstalowałem AdGuard na RPI4, router skonfigurowany, wszystko działa poprawnie.
Dodaje integrację w HA, wpisuję adres RPI z AdGuardem i port 3000, hasło i login i nie może nawiązać połączenia.
Gdzie jest problem ? Robił to już ktoś ?

Pozdrawiam.

:thinking: powodów może być “sto”, na podstawie tego co napisać szukanie co jest źle to jak wróżenie z fusów.

Podaj URL do logowania do AdGuard.

Pokaż co wpisujesz.

Próbuje dodać integrację, wpisuję adres RPI 192.168.0.254 port 3000 login i hasło i dostaję komunikat że nie można połączyć się z hostem.

Ja swoje, Ty swoje, tak nie rozwiążemy problemu. Proszę o URL do logowania, czy jest dokladnie taki: http://192.168.0.254:3000 ?
Potem pokaż co wpisujesz w integracji, najlepiej print screen całego okienka z integracji.

Dodatek Adguard to tak naprawdę Adguard Home, czyli lokalny DNS z filtrami, on jest bezpłatny więc nie ma subskrypcji.

@marcinw Tak zupełnie z innej beczki HA i Adguard’a masz na tym samym sprzęcie? Może to jest instalacja jako dodatek do HA?

Mam dożywotnią Licencje, dawno temu ( 09 Apr 2019) jak Aguard się pojawił kupiłem na promocji chyba za 150 PC+PHONE skłamałem dałem AdGuard License|### PLN59.50|

TOTAL|## PLN73.19

VAT included|

Nie wiem czy kojarzysz, ale to zupełnie różne programy, jedyną ich cechą wspólną jest nazwa firmy - AdGuard, taki pech, że sobie dość idiotycznie nazwali swój kluczowy produkt identycznie z nazwą firmy, a inne ich programy po prostu mają jakiś przyrostek w nazwie.
Wiem o czym mówisz, bo znam ich aplikację (wręcz czasami wrzucałem ich promocje na znanym agregatorze reklam), ale AdGuard Home (ten o którym tu mowa) jest czymś innym - konkretnie to tylko serwer DNS i nigdy nie był płatny (choć cel ich działania zasadniczo jest podobny to nie są tym samym, ten płatny oprócz tego, że ogarnia lokalny DNS jest też lokalnym VPN i ma jeszcze parę innych gadżetów, edit: pominąłem najważniejszy - stanowi on proxy dla całego ruchu urządzenia - po to udaje właśnie klienta VPN).

2 polubienia

Temat rozwiązany, w oknie konfiguracji integracji z AdGuard domyślnie był wpisany port 3000, trzeba było wpisać port nr 80 i integracja ruszyła.
Dziękuję za zainteresowanie :slight_smile: