Adguard i router zte

cześć, mam router zte z tmobile gdzie nie można wpisać DNS adguard na ha. Wiem pisaliście że najlepiej jest router żeby miał swój DNS w świat. wcześniej miałem to zrobione tak, że Sieć Mesh Nova była jako router i tam zmieniłem dns na ha, jednak ustawiłem to na bridge i teraz nie wiem jak przekierować to na adguard. Sieć wygląda tak: router-swich+ha+Nova

Nie widzę rozwiązania.

Musisz zatem mieć własny router połączony kaskadowo z tym, w którym nie możesz zmienić istotnych części konfiguracji.

Też tak myślałem, problem w tym, że i z ZTE i Nova na przemiennie łącza się użytkownicy, dołożenie kolejnego routera to jak zacznie się to wieszać to nie wiadomo co resetować, pozostaje chyba każdemu ustawić DNS do Ha

Jest jednak światełko w tunelu wystarczy, że wyłączysz serwer DHCP w routerze od tmobile i uruchomisz własny elastyczny w konfiguracji serwer DHCP.

Ale generalnie po tym co teraz napisałeś to nie widzę innego rozwiązania niż wyłączenie WiFi w routerze tmobile i wstawienie za nim innego routera, który będzie zarządzał całą siecią LAN.

to chyba będzie najlepsze rozwiązanie, poszukam jeszcze czy nie ma gdzieś softu z odblokowaną opcją zmiany dns do zte, w huawei b315 była taka ukryta opcja

to wyjmij z szafy tego b315 i zastąp zte (nie wiedziałem, że mówisz o GSM