Aktualizacja Home Assistant

Czy posiadacie integrację Xiaomi passive BLE monitor sensor platform - obsługa termometrów xiaomi BLE. U mnie po aktualizacji HA do wersji 0.112 przestała wczytywać dane z termometrów.

Jaką wersję HA miałeś wcześniej? U mnie na 0.110.4 termometry ble śmigają normalnie

Aktualizowałem z przedostatniej wersji czyli 0.111.4.
Pewnie jest to kwestia poprawek w repozytorium autora wtyczki.
Dodam jeszcze, że błąd w logu wygląda tak:
2020-07-04 12:05:55 ERROR (MainThread) [homeassistant.core] Error doing job: Future exception was never retrieved
Traceback (most recent call last):
File “/usr/local/lib/python3.7/concurrent/futures/thread.py”, line 57, in run
result = self.fn(*self.args, **self.kwargs)
File “/config/custom_components/mitemp_bt/sensor.py”, line 775, in update_ble
discover_ble_devices(config, aeskeys, whitelist)
File “/config/custom_components/mitemp_bt/sensor.py”, line 669, in discover_ble_devices
sensors[b_i].schedule_update_ha_state()
File “/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/entity.py”, line 416, in schedule_update_ha_state
assert self.hass is not None AssertionError

rafkan daj znać czy udało Ci się uruchomić tę integrację. Sam z niej korzystam i zastanawiam się czy aktualizować HA do 0.112.2 już teraz.

Mario a Ty aktualizowałeś już HA do nowej wersji?

Niestety integracja nie odbiera danych z termometrów BLE. Trzeba poczekać na poprawki integracji.
Uzupełnię informację dla zainteresowanych poprawnym działaniem omawianej integracji, autor wypuści już wersję poprawkową beta która naprawia błąd w najnowszej wersji HA. Jak napisał na forum jak tylko wróci z wyjazdu służbowego wprowadzi poprawki do oficjalnej wersji.

Dla zainteresowanych integracją Xiaomi passive BLE monitor sensor. Dzisiejsza aktualizacja naprawia błąd wywołany wersją 0.112 HA

@rafkan dzięki za info chyba pora abym ja sobie uruchomił bo cały czas brak było czasu.