Aktualizacja Zigbee2MQTT do wersji 1.23.0-1

To nie rób backupu :smiley: sorry nie mogłem się powstrzymać.
Jeśli addon z nowego repozytorium ma poprawną konfigurację i wszystko działa, to możesz usunąć stary addon i jego repozytorium ze sklepu.

Czy ktoś z Was spotkał sie z awarią Conbee2?
Już chyba tylko to mi zostało, bo wydaje mi sie że przeczytalem wszystkie możliwe posty na ten temat i nadal nie moge naprawić swojej sieci zigbee.

  • HomeAssistant jest zainstalowany obecnie na maszynie wirtualnej na windowsie. Najnowszy dostepny 2022.2.5,
  • Porty usb maja wlaczone opcje stalego zasilania,
  • Conbee2 ma przedłużkę (kabel) i wpiety jest do portu USB 2.0,
  • Zrobilem aktualizacje oprogoramowania Conbee do najnowszego,
  • Postawiłem nową maszyne wirtualna (poprzedni homeassistant na którym problem sie zaczął stal na windowsie, na ktorym byla maszyna wirtualna, na ktorej był Linux na ktorym w dokerze był homeassistant - przynajmniej z tym porzadek przy okazji zrobilem :wink:
  • Teraz home assistant nie ma komunikatów że używam niewspieranej wersji - myślałem ze może to jest problem, ale nie.
  • Chcąc wykluczyć awarię cobnee 2 zaistnalowalem zupelnie świeży HA na innym komputerze i mam te same problemy co na pozostalych 2ch homeassistantach (na linuxie i bezpośrednio).
  • Zmienialem ścieżkę w konfiguracji dodatku zigbbe2mqtt na pełną (nie tylko nazwe portu),
  • Dodalem adapter: deconz w konfiguracji,
  • Próbowałem użyć integracji ZHA zamiast zigbee2mqtt - jedno urządzenie udało mi sie dodać, kolejne już nie chciało (dodało sie gniazdko Osram a żarówka z ikei juz nie chciala), sprawdzałem w dokumentacji jest obsługiwana,
  • Probowalem instalować przez deconz i tu udalo mi sie dodać i Żarówe i gniazko, ale tez żarówka sparowala sie z dużym bólem (musiałem parować 3 krotnie) bo jej poczatkowo nie wykrywalo.
  • zauważyłem że pojawia mi sie dzwiek wypinania i wpinania urządzenia USB gdy próbuję parować urządzenia przez Zigbee2mqtt. Jakby w tym momencie conbee2 sie wypinalo z systemu,
  • port USB na którym jest conbee jest dodany do filtrów maszyny wirtualnej,

Chcialbym by wszystko działało jak dzialalo jeszcze miesiac temu na Zigbee2mqtt, niestety nie mam pojecia co moge jeszcze zrobić chyba zostaje mi zareklamowac Conbee2.

Wszelkie pomysly mile widziane. Naprawę brakuje mi już i cierpliwości i pomysłów. :frowning:

Sprawdź jeszcze czy ustawiony kanał w Z2M nie pokrywa Ci się z kanałami Twojej sieci WiFi lub sąsiadów.

1 polubienie

Zmieniłem kanał na 25, wszystko od nowa wpiąłem do Zigbee i jakby ruszyło. Dziękuję !