Alternatywa dla CC2531

Próbowałeś go przeflaszować ponownie?
Pochwalisz się listą urządzeń, Zigbee które pracują w twojej sieci (wydaje się, że to z nimi problem jest związany - w eksperymentalnej instalacji mam CC2531 który działał niezawodnie na sofcie zstack 1.2 20190619), a ostatnio przy okazji przeflaszowałem go na 20211115 i czas pokaże co z tego wyniknie.

Zgadza się - działał niezawodnie, podobnie jak na wersji 20201127, której nadal używam.

możecie polecić jakiś przedłużacz do USB, bo sonoff dongle nie mieści mi się w malinie razem z dyskiem ssd na usb

Każdy sprawny, który używałem działał w porządku, a nawet nie umiem podać źródła skąd pochodzą, a tym bardziej producenta.
Na zdjęciu poniżej 2 białe wtyczki oraz czarna z kablem w którym widać plecionkę ekranu to przedłużki (w tym jedna z białych to tzw. kabel typu Y, który ma 2 wtyczki - jedną do podbierania zasilania z innego portu, z czego tutaj nie korzystam, za to mierzę napięcie na tej nieużywanej wtyczce bez połączeń data, ale w przeszłości było to rozwiązanie umożliwiające stabilną pracę modemu LTE z praktycznie dowolnym routerem, bądź do podpinania talerzowych dysków w obudowach USB do portu USB2):

1 polubienie

Od jakiegoś tygodnia używam sonoff 3.0 i pierwsza róźnica w porównaniu do CC2531 to to że rozpoznał mój czujnik ruchu RH 3040 poprawnie. Poprzedni rozpoznawał go jako czujnik temperatury i nie dawał się używać. Dodatkowo zasięg w porównaniu do CC2531 z dołączoną antenką jest dwukrotnie większy - urządzenia które łączyły się przedtem z róźnymi routerami teraz chętnie podłączyły się do Sonoffa. Poprzednik potrafił też sporadycznie zniknąć z systemu np. raz w miesiącu - pomagało tylko fizyczne wyciągniecie dongla z portu USB. Przez ten problem zdecydowałem się zamienić koordynator na ten od sonoffa. Dodatkowo wreszcie wygląda to na profesjonalny produkt a nie jakiś ulep z obudową z drukarki 3D :slight_smile:

2 polubienia

Co wybrać?
Conbee z Amazona czy Sonoff ZigBee 3 Bridgle?
Chodzi o to co lepiej i stabilniej działa.

Masz na myśli dongla, czy bridge WiFi z tasmotą?

dongla.
Ma służyć jako bramka do urządzeń ZigBee w HA.

Pytanie też o zasięg?
Co ma lepszy Conbee czy Sonoff?

Bramka Sonoff Wifi też może służyć jako bramka (z Tasmotą) dlatego pytam.

Jak dla mnie zdecydowanie (wybierając pomiędzy Conbee i Sonoff Zigbee 3.0 usb dongle plus) to zdecydowanie Sonoff - chociaż teraz wybrałbym pewnie dongla z Eth od Grzegorza Sterniczuka.

Informacyjnie, masz możliwość zamówić od polskiego dystrybutora:

Czy chodzi o Grzegorza z HejDom? Nie ma w jego sklepie urządzenia, o którym mówisz?

To nie ten Grzegorz z HejDom…

A gdzie to można kupić? Bezpośrednio u niego?

Tak. Pisz na maila lub Messengera

7 postów zostało podzielonych na nowy temat: CC2562P aktualizacja firmware i zmiana koordynator <-> router

10 postów zostało podzielonych na nowy temat: Kompatybilność urządzeń Zigbee z koordynatorami - pytanie początkującego w temacie

7 postów zostało podzielonych na nowy temat: Napęd rolet Zigbee Aquara RSD-M01

No i mamy sticka od Nabu Casa, dedykowanego pod HA:

na razie w przedsprzedaży. Stick oparty jest na tym samym układzie co SONOFF ZBDongle-E .

Czy ma ktoś kontakt do Grzegorza Sterniczuka ponieważ chciałbym nabyć koordynator LAN??

4 posty zostały podzielonye na nowy temat: Sprzedam: ZigStar LAN Gateway - ZigStar