Alternatywa ZigBee dla Shelly

Hej,

poszukuję alternatywy dla Shelly działającej z ZigBee. Chciałbym żeby urządzenie było sprawdzone, mierzyło zużycie prądu i generalnie godne polecenia. Niestety czym dłużej czytam tym bardziej zwiększa się liczba znaków zapytania w mojej głowie.

Na razie najsensowniejszy wydaje mi się Xiaomi Aqara, gdyż wygląda jakby miał zbliżone funkcje do Shelly. Tylko za to wydaję się że wymaga większych puszek w ścianie.

Czy moglibyście mi poradzić coś w tej sprawie? Jestem dopiero na początku swojej przygody z tematem i dlatego z góry przepraszam jeśli temat porusza jakieś podstawowe tematy. Starałem się znaleźć coś podobnego ale nie byłem w stanie.

pozdrawiam serdecznie

Przede wszystkim napisz do czego mam być to poszukiwane urządzenie?

Oczywiście, to jeśli o to chodzi to planuję zrobić pewne automatyzację w mieszkaniu i taki (takie?) przełącznik chciałbym wykorzystać w 3 miejscach:

  1. sterowanie oświetleniem
  2. sterowanie roletami zewnętrznymi
  3. no i coś do kontaktu, żeby móc sterować wpiętymi urządzeniami

wiem, że trochę ogólnie ale jestem na etapie planowania instalacji w mieszkaniu i analizie możliwości vs koszta :thinking::thinking:

Jeśli chodzi o pkt. 1 to tutaj masz przykład włączników .
Pkt. 2 tutaj sterownik do rolet,
Co do pkt. 3 to również są przykłady na forum (w prawym górnym rogu lupka)

dzięki za linki… Czytałem te posty na forum i nie bardzo odpowiada to na moje pytania.

Tak jak wspomniałem na początku szukam przełącznika w stylu Shelly tylko na ZigBee a nie np. całych włączników - tak abym mógł użyć dowolnego włącznika :smirk:

Raz jeszcze dzięki!

Problem jest taki, że w sumie to dalej nie całkiem odpowiada na moje pytanie. Jak sprawdzałem ten przełącznik to nie posiadał on funkcji statystyki zużycia prądu (chyba, że ja źle coś czytam). Również najważniejsze dla mnie jest zdanie użytkujących przełącznik żeby wybrać jakieś urządzenie które cieszy się dobrą opinią ot tak jakby właśnie shelly.

A może też w ogóle ja źle kombinuję i niepotrzebnie staram się znaleźć rozwiązanie pod ZigBee i użyć tego Shelly? A może ktoś z Was używa tych przełączników aqara i ma jakąś wyrobioną opinię?

Nie znalazłem żadnego modułu dopuszkowego Zigbee (z możliwoscią obsługi lokalnych przycisków) z pomiarem mocy, takiego czegoś jeszcze nie wyprodukowano :wink: i raczej takiego czegoś nie będzie.

Nie ma nic ciekawego na rynku, sprawdź Jaki sterownik do rolet (Zigbee)? albo tak jak pisal @rafkan pozostaje Aqara LLKZMK11LM, dobrze, ze ma programową blokadę naciśnięcia dwóch przycisków jednocześnie.

Proponuję zadać takie pytanie w wątku odnośnie tego przełącznika LLKZMK11LM-żaluzje wtedy autor dostaje powiadomienie o nowej wiadomości.

1 polubienie

Czuję się wywołany do tablicy : slight_smile:
LLKZMK11LM :

2 polubienia