Alternatywna baza danych

Mam problem po tej operacji ze standardowa baza HA sie uruchomil ,ale po zainstalowaniu mariaDB juz nie wstał.Nie moge sie zalogowac przez http.Na ping odpowiada.Jest to instalacja na proxmox.Co mogę zrobic zeby ruszyło?

Po resecie calego urzadzenia wstał z domyślną bazą danych,procedura usunięcia mariaDB i odchaszowanie i ponowna instalacja teraz przebiegła ok.Ale straciłem dane historyczne,dobrze że to dopiero początki HA,wiec przepadły dane z niecałego miesiąca.Jak uniknać takiej sytuacji,ze po przywróceiu z backupu nie mieć tych błedów i utaraty bazy.

witam
walczyłem dzisiaj z nowa instalacja ha gdyż poprzednia miała już duży rozmiar a nie potrafiłem namierzyć skąd to się bierze, ha miał rozmiar okolo 50gb, gdzie baza danych w mariadb miała około 6gb, po zainstalowaniu nowej instancji i przywróceniu snapshota wielkość miała niecałe 16gb, problemem jest niestety baza danych bo ona się nie przywróciła ze snapchota, jak mogę przenieść stara bazę danych do nowej instancji, poprzez export i import w phpadmin nie można tak dużych plików, może ktoś już walczył z tym albo może podsunie inny pomysł

pozdrawiam Piotr

1 polubienie