Alternatywna baza danych

Na wstępie witam wszystkich.

Tak jak najbardziej taka automatyzacja jest przydatna nawet dla bazy zewnętrznej ale:

  1. Dla bazy zewnętrznej możesz śmiało zwiększyć ilość dni bez wpływu na wydajność.
  2. Nie potrzebujesz jej specjalnie tworzyć gdyż HA codziennie o 4.12 uruchamia taką automatyzację chyba, że ją wyłączysz w konfiguracji. Jedyne co to możesz zmienić parametr keep_days w configuration.yaml zgodnie z punktem 1.

Tak ale będziesz miał dwie odpalane bo nie wyłączyłeś tej standardowej. Pierwszą uruchomisz Ty, a druga odpali się o 4.12

według mnie parametr:
auto_purge na false

@rafkan cieszę się, że pomogło. Faktycznie zmiana wydajności jest znacząca dlatego zawsze to zalecam jako pierwsza czynność by poprawić działanie.
Do niej tak łatwo się nie dostaniesz bo ona jest wewnątrz dockera z MariaDB. Jeżeli bardzo chcesz to sprawdzę jak się do niej dobrać i dam znać.

Ja swój usunąłem. Wielkość bazy pewnie można monitorować przez sqla. Swoją drogą ciekawe zagadnienie więc pomyślę jak to można zrobić.

Czesc. Ja za to mam HA postawione jako virtualka na Synology. Zastanawiam się czy taka zmiana bazy również w tym przypadku przyniesie skutek w postaci przyśpieszenia. Dodam że dodatkowo korzystam z SSD cache w Synology.
Ma ktoś jakieś doświadczenia przy takiej konfiguracji ?

@rafkan Super. Dziękuję ślicznie za info. Nie pozostaje mi nic innego jak przetestować to rozwiązanie w wolnej chwili.

No i właśnie o taką wymianę wiedzy chodzi :smiley::smiley::smiley:

Do administracji bazą Maria DB (i nie tylko) polecam dodatek phpMyAdmin.

Hej. Znalazłem chwilę i MariaDB posadzona :slight_smile:
Faktycznie śmiga elegancko @rafkan

Niestety jeszcze nie doświadczyłem błędów w bazie MariaDB po odtworzeniu backup’u, na standardowej bazie owszem. Nie odpowiem Ci więc jednoznacznie. Myślę jednak, że powinno to zadziałać podobnie jak na standardowej bazie.

Panowie potrzebuję pomocy, przywracałem snapshota i nie wczytuje mi wykresów, itp. mam zainstalowaną baze MariaDB, co mogę z tym zrobić?

Poza tym zniknął mi również sensor do kontrolowania wielkości bazy który zrobił @rafkan

Pomogło, ale niestety historia mi uciekła. Dzięki bardzo @rafkan, mam nadzieję, że przy upgrade do wyższej wersji nie będzie takiego problemu

To wszystko wyjaśnia, przechodzę jutro na wersję 117 więc sprawdzę.

Potrzebuję pomocy z Bazą danych. Po pierwsze od tych dwóch tygodni (od ostatniego wpisu gdzie wyczyściła się cała baza) moja baza danych ma ok.750 MB (w sumie nie wiem czy to nie za dużo), po drugie chciałem wywołać REPCK w serwisie i wali mi takimi logami:


Używam MariadDB.

Hmm… jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tym. Jak z waszymi bazami?

nie wiem, czy mariadb obsługuje exclude i include poszczególnych sensorów, ja miałem do tej pory starą bazę i puki nie wykluczyłem praktycznie 3/4 czujników z zapisu do recordera i history, to miałem plik bazy nawet 1Gb. Teraz max 140mb. Przed chwilą uruchomiłem mariadb, ale wpisy exclude i include zostawiłem profilaktycznie

otóż to, tam jeszcze byłą sugestia w komentarzach, żeby to samo zrobić do dziennika history, ale to już samemu można wydedukować. Dzięki temu filmowi mój plik się skurczył :stuck_out_tongue_winking_eye:

No to muszę, zrobić to od początku zgodnie z filmem.