Android Debug Bridge przez ethernet

Po przesiadce na malinki na wyse 5070 (proxmox) mam problem z połączeniem się z android boxem za pośrednictwem adb.
Android box jest podłączony do sieci po kablu, wyse tak samo i przy próbie połączenia dostaję błąd

2024-10-24 16:11:19.170 WARNING (MainThread) [androidtv.adb_manager.adb_manager_async] Couldn’t connect to adres-ip-andoridtv:5555. TcpTimeoutException: Connecting to adres-ip-andoridtv:5555 timed out (1.0 seconds)
2024-10-24 16:11:19.170 WARNING (MainThread) [homeassistant.components.androidtv.config_flow] Could not connect to Android device at adres-ip-andoridtv:5555 using Python ADB implementation with adbkey=‘/config/.storage/androidtv_adbkey’

Wcześniej malinka łączyła się z siecią po wifi i nie było żadnych problemów. Próbowałem łączyć się z laptopa i jest analogiczna sytuacja, będąc na wifi łączę się bez problemu, ale podłączając się pod kabel juz się nie łączy.
Odwracając sytuację, czyli przełączając android boxa na wifi mogę się połączyć z urządzenia pod kablem.

Wydaje się że masz problemy z konfiguracją sieci, więc zamiast je obchodzić może powinieneś doprowadzić LAN do poprawnego działania?

M.in. to jest celem mojego tematu, rozwiązanie tych problemów.

Fajnie, ale nie opisałeś konfiguracji swojego LAN więc ze szklanej kuli nikt nie wywróży co mógłbyś zrobić…

Co masz na myśli pisząc konfiguracja, bo osobiście nic nie robiłem z siecią, technik od vectry wpiął router i to tyle :slight_smile:

Aaa OK, to nie ma nadziei.


@malymakar
edit - nie poddawaj się tak łatwo, to że nie zarządzasz własną siecią LAN to jeszcze nie krzyżyk na drogę…

Jest jeszcze szansa, że

  1. masz źle skonfigurowanego proxmoxa

  2. nieodpowiednio oceniłeś przyczynę i skutek

w związku z tym proponuję - zamknąć system w nowej instalacji HA, a starą na malinie uruchomić ten ostatni raz ALE podłączając ją przewodowo do LAN zamiast WiFi i wtedy się przekonać czy istotnie sposób połączenia HA z LAN ma jakikolwiek wpływ na sytuację

  1. przyczyna może leżeć też w innej platformie na której pracuje HA (może ktoś kto używa integracji ADB z Android TV się odezwie, bo ja nie mam weny na wyciąganie mojego dawnego tv-boxa i instalacji na nim ponownie Androida)

Niestety malinka znalazła już swoje nowe zastosowanie w postaci hyperiona :confused: na razie przełączyłem tv boxa na wifi i wszystko śmiga jak powinno, ale docelowo mimo wszystko wylałbym stabilniejsze połączenie na kablu

Mogę odtworzyć konfiguracje sprzętową u siebie - Xiaomi Mi Box S wpięty po ethernet do sieci lokalnej, HA tak samo, z jakiej integracji mam skorzystać?

Android Debug Bridge

A gdzie link? Mamy szukać?

EDIT:
@macek - w dokumentacji tej integracji jest opis co robić w razie problemów, ale OP nie podaje nawet:

  1. Jaki ma model “TV box”?
  2. Jaki w nim siedzi Android?
  3. Jakie kroki już wykonał zgodnie z dokumentacją (jeśli w ogóle ją czytał)?

Wniosek - to nie jest problem dotyczący konfiguracji LAN i WiFi w szczególności (mimo, że nie zarządzasz tym LANem).

Wydaje się, że to kwestia autoryzacji ADB na innym interfejsie niż WiFi w samym tv-boxie (lub w ogóle braku wystawiania tej usługi na kablowym interfejsie Ethernet tv-boxa), więc problem może być nierozwiązywalny.
Jak dotąd napisałeś tylko, że

Nie ma żadnych informacji jak wcześniej był połączony tv-box, ale zgaduję, że również WIFi.

Włączenie ADB w Mi Box S odcina zasilanie na USB więc odcina kartę sieciową na USB, przez którą urządzenie jest podłączone po ethernet do sieci lokalnej tak więc nie pomogę w tym temacie.

1 polubienie

Malinka była na wifi, android box pod kablem.
Ewidentnie jakby nie było komunikacja na dwóch kablach, opcje kabel-wifi i wifi-kabel działają, niezależnie od urzadzenia, czy to malinka, proxmox, czy pc.

W takim razie niestety prawdopodobnie problem dotyczy vectrowskiego routera, nie wiem czy się u nich cokolwiek zmieniło, ale ostatnio (lata temu) jak widziałem to coś z bliska to jedynym sensownym posunięciem było przełączenie ich sprzętu w mostek z poziomu operatora oraz użycie własnego routera (bo elastyczność konfiguracji była zerowa).
Nie ma musu przełączania ich sprzętu w mostek (co w przypadku korzystania z usług IPTV i/lub VoIP może nie być możliwe), można własny router mieć połączony kaskadowo (ale wtedy warto wyłączyć WiFi na ich routerze).

Powyższe bazuje wyłącznie na twoich obserwacjach, bo skoro ADB w tv-boxie działa zarówno przez Etehernet jak i WiFi, to nie ma takiej możliwości by w prawidłowo skonfigurowanej sieci miał znaczenie sposób połączenia HA z siecią…

Przeszło mi to przez myśl, chociażby przez brak możliwości przypisania statycznych ip dla urządzeń i prawdopodobnie będę musiał wgryźć się w temat jaki sprzęt aktualnie jest wart zainteresowania.