Aqara Cube T1 Pro

Proszę o pomoc. Mam kostkę jak w temacie. Dodałem urządzenie do ConBee II, potem schemat
Aqara Magic Cube zaimportowałem. Cokolwiek w automatyce nie ustawiam dla tej kostki, to brak reakcji.

Automatyzacja w HA ? Schemat skąd pobrany ?
sprawdź czy cokolwiek zmienia się w Z2M gdy poruszasz kostką w sekcji Eksponuje.

Schemat z tąd Aqara Magic Cube ZHA (51 actions) - Blueprints Exchange - Home Assistant Community
“prawdź czy cokolwiek zmienia się w Z2M gdy poruszasz kostką w sekcji Eksponuje” - nie wiem gdzie to sprawdzic

Do czego masz podłączony ConBee II do ZHA czy do Z2M ?

A jak mam to sprawdzic

  1. ten schemat

Jest dla integracji ZHA a nie dla Zigbee2MQTT

  1. Dotychczas wspierane modele tp
    Aqara Cube T1 MFKZQ11LM Zigbee compatibility
    i starszy
    Aqara Cube MFKZQ01LM Zigbee compatibility

A Ty masz najnowszy model
https://zigbee.blakadder.com/Aqara_MFCZQ12LM.html
wiem, że zabrzmi to dziwnie, ale najprościej: wyjmij baterię, włóż do szuflady.
Wyjmij i za pół roku (to nie literówka, ani żart), spróbuj ponownie - stawiam na to , że problem rozwiąże się sam (tj. rozwiążą go inni, którzy wiedzą jak to ogarnąć bo to może nie być proste :smiley: a, po modelu poszukałem tej twojej kostki i ani w ZHA ani w deconz jeszcze nie jest obsługiwana, może istotnie w Z2M jest wsparcie, ale w bazie Blakadder’a jeszcze nikt tego nie potwierdził).

W integracjach mam ConBee II a pod spodem Zigbee Home Automation

Twoja kostka nie jest jeszcze obsługiwana w ZHA, czyli porada z szufladą jest jedyną sensowną na dzisiaj, nie wiem skąd sobie dopowiedziałem, że chodzi o Z2M…

Macie racje, co się będę mordował zostawię na później.

PR jest wciąż otwarty, czyli obsługa nie jest zawarta w wydaniu

obsługa ZHA jest aktualizowana w normalnym cyklu wydawniczym całego HA (więc jeśli w tym roku zostanie zachowana w wydaniach zimowa przerwa wakacyjna obsługę będziesz miał najprędzej w 2023.02.0).