AQARA kostka użycie side

Słucham radia + wszelakie komunikaty :slight_smile: . Miałem wolny soundbar i na początku podłączałem do niego google audio, który był zasilany z usb HA, ale w końcu ogarnąłem VLC na HA i zwolniłem jedno urządzenie. Co do jakości to mam wrażenie, że jest trochę lepsza.

@Formalgo czyli urządzenie z HA (z kartą dźwiękową) łączysz poprzez “kabel audio” z głośnikami, uruchamiasz VLC jako Add-on i masz “system audio” w HA do odtwarzania komunikatów i streamowania audio a jak doczytałem to nawet video? Sorry za takie pytanie ale w kwestii audio i video jestem zielony jak pietruszka :grin:.

Dla uścislenia - oczywiście zainstalowałem Add-on, ale w NR (po dodaniu wpisu w configu) jest widoczna encja media_player.vlc i “sterowanie” jest praktycznie takie samo jak np. urządzeń google. Są pewne ograniczenia np. brak mozliwości odczytania “media_source” podczas grania więc wznowienie radia po komunikacie trzeba rozwiązać w inny sposób, nie ma stanu idle - vlc odtwarza albo nie, ale to są drobiazgi.

Tego nie próbowałem.

Orzesz, a ja tylko chciałem włączyć kostka światło, szacun

Ja też średnio – co kilka flipów nie wykrywa jednego, uderzenia w stół też średnio. Najlepiej potrząśnięcie i podrzucenie – bez pudła. Nie jest to w mojej ocenie urządzenie, na którym można polegać. Zabawka.

Z ciekawości podłączyłem drugą kosktę do Conbee. Wygląda na to, że parametrów do użycia w sterowaniu jest dużo mniej
cube

szczególnie jeśli chodzi o podstawowy: ‘rotate’ połączony z ‘side’ Przy ‘rotate’ “gesture” to 7/8 - right/left, a “event” to wartość liczbowa związana z kątem ‘rotate’ - nie ma parametru odzwierciedlającego parametr “side”, więc niezależnie od boku na którym leży kostka ‘rotate’ będzie miało tą samą funkcję, ale ‘slide’ już uwzględnia w “event” parametr “side”.

Kostka aqara połączona przez conbee II ,obsługiwana przez integracje ZHA. Podaje swoje flow może komuś się przyda . Wystarczy podmienić encje w flow na swoje i dodać jednego pomocnika . Pomocnik input_select.kostka i opcje od 1-6. . Na nr 1 sterowanie oświetleniem,na 2 sterowanie amplitunerem,na 3 roletami, na 4 tv. 5 i 6 praktycznie nie wykorzystana. Na oświetleniu ,lewo prawo to ściemnianiei rozjaśnianie, na amplitunerku wiadomo głośność.Pewnie idzie to uprościć jednak jak łądnie działa to nie przerabiam.Rozróżnia każdą strone a na każdej stronie -potrząsanie, pchnięcie ,tapnięcie.Bez problemu można dodać akcję typu jeśli przejdzie z np 4 na 6 to …ale wtedy zrobi się skomplikowane do zapamiętania :smiley:
Jest baza do rozbudowy gdyby ktoś chciał skorzystać.
flows (7).json (32,4 KB)

1 polubienie