AQARA kostka użycie side

Mam kostkę AQARA i pytanie jak ją obsłużyć?
Widoczna jest encja action a w niej:

angle: -22.23
battery: 41
linkquality: 126
side: 0
voltage: 2895
friendly_name: kostka_action
icon: ‘mdi:gesture-double-tap’

Jak w Nodzie wykorzystać side i angle z tej encji?

Może ten artykuł będzie pomocny Aqara Magic Cube Pilot/Przycisk Smart Zigbee.

Akcja, która wykonasz będzie w msg.payload.

ok, ale jak sprawdzić z noda Action, z działania side wartość czy jest 0?

przeglądałem, jednak nie ma rozpiski ustawień w nodach a nie jestem na tyle biegły aby wyciągnąć to z opisów.

Ale po co chcesz sprawdzić? Ja ma node statusowy z encją kostki i node switch, kóry rozdziela akcje (od flip90).
image

dzięki za podpowiedź. U mnie to działa trochę głębiej, wyciągam na którym boku stoi kostka i tak steruję światłem.
A przy okazji, działają u was tap, single i double?
U mnie w payload mogę mieć flipy, shake rotate i slide

Tap działa (dopiero na YT zobaczyłem o co chodzi :slight_smile: ), ale nie zawsze zaskoczy tak jak Flip180. Single i double nie - w moim poście to stany z przycisku. Kostka jest od flip90.

A to mnie zaciekawiłeś. Muszę przyglądnąć się kostce jeszcze raz. Naprowadzisz jak to identyfikujesz?

Jesteście zadowoleni z tej kostki? Moja często nie wykrywa aktywności, bywa, że tapnięcie działa dopiero za trzecim razem, niektórych obrotów w ogóle nie zauważa. Nie jestem zadowolony z tego zakupu, może krążą już jakieś podróby.

Generalnie jestem zadowolony. Obroty, flip90, slide, shake działają u mnie dobrze - obsługuję tym radio. Tapa raczej nie używam, bo stukanie stół jakoś mi nie podchodzi - ale działa nieźle. Flip180 często widoczny jest jako 2xflip90 (50/50), szczególnie jak chcę to zrobić szybko i mam problem z koordynacją (trzeba to zrobić płynnym ruchem).

BTW. Żeby “tapnąć” trzeba uderzyć 2x.

Do czego masz podpięte? U mnie cc2531, ale chyba chodzi też na Conbee II.

Również cc2531, który jest ok 1 m od biurka, po którym stukam kostką, więc pomijam kwestię zasięgu.
BTW: jak działa u Ciebie single, double i hold na kostce? Chyba nie oferuje tych akcji.

Nie

To stany przycisku w jednym nodzie.

na podstawie filmu Artura - https://www.youtube.com/watch?v=_31s64CY48M&list=PLsm0kGNeXdpFOBf3YRoLgiyCoPq6W7ZNt&index=8&t=1078s

Ja mam zrobione w ten sposób:
aqara
Oczywiście najpierw musisz wyciągnąć z kostki atrybut side.

Dzięki. Kostka już oklejona i zaczynam testy. Widzę, że sterujesz “rotate”, ja myslałem raczej o “flip” i “to side” - (nie mówiąc już o połączeniu z “from side”), ale pewnie na coś trzeba się zdecydować. Ciekawe jeszcze byłoby uzależnienie natężenia np. dźwięku, jasności od konta obrotu w “rotate”.

Moja kostka jeszcze nie jest w pełni wykorzystana. W tym momencie steruje tylko światłem, głośnością i służy jako potwierdzenie wzięcia leków przez moją córkę (wcześniej często o nich zapominała).
Możliwości jest wiele. Ale jak narazie nie za bardzo wiem jak ją jeszcze wykorzystać. Walczyłem przez chwilę z jasnością światła uzależnioną od kąta ale nic mi z tego nie wyszło. Jak Tobie się uda to poproszę o informację :wink:

Podziell się źródłem, jak skończysz :slight_smile:

Na razie prosta obsługa kostki, w oparciu o “side”
Cube.json (6,7 KB)

1 polubienie

I z kawałkiem pogłaśniania uzależnionego od kąta obrotu. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do (parametrów funkcji). Akurat sprawdzałem działanie na VLC działającym na HA i dlatego mogę się poruszać w vol tylko od 0.10 do 0.13.
Cube+angle.json (3,2 KB)

1 polubienie

Do czego wykorzystujesz VLC zainstalowany na HA? Co dzięki temu można osiagnąć?