AT-WMBUS-MR-01 w ELF2

Dzień Dobry.

Posiadam ciepłomierz ELF2, moduł komunikacyjny kosztuje od 150 zł w górę, a że ELF2 mam kilkanaście szt to na razie odpuściłem temat.

Natomiast można zakupić stare moduły wmbus AT-WMBUS-MR-01 do ELF pierwszej generacji, oczywiście fizycznie nie pasują, ale po rozmowie z kierownikiem Apatora Powogaz w Jaryszkach od ciepłomierzy otrzymałem informację, że elektrycznie jest to samo i że po prostu musieli uszczelnić ciepłomierz, aby osiągnąć IP65 stąd pojawiły się śruby i nowa płytka i więcej gumek wokół gniazda modułu.

Niestety, ale po podłączeniu “na krótko” testowego modułu MR-01 nie mogę go znaleźć w eterze (masę innych rzeczy widzę). Z tego powodu, że moduł kosztował grosze to “obróciłem” piny i dalej go nie widzę. Napięcie na module baterii to około (jeśli dobrze pamiętam) 3,6V więc OK.

Ogólnie, czy trzeba coś zrobić na ciepłomierzu, aby uruchomić transmisję? Czy ktoś już tego próbował i się komuś udało? Ciepłomierz wydaje się dalej działać, nie wiem co z modułem komunikacyjnym, może nie działał od początku, albo trzeba go jakoś aktywować?

Pozdrawiam, Krzysiek

Ktoś to sprzedaje na OLXie z opisem, że nadaje się do HA (= w podtekście wmbusmeters pewnie to czyta), więc najlepiej jego zapytaj.
Swoją drogą gdyby się podzielił zastosowanymi rozwiązaniami, to by mu pewnie wzrosła sprzedaż tego sprzętu z demobilu.