Atrybuty encji - ustawienia

Witam,

po aktualizacji nie mogę znaleźć edycji encji która zawsze była w ustawieniach na dole listy. Wie ktoś gdzie się to schowało?

Daj jakiś zrzut ekranu

Na moje oko chodzi o “Dostosowanie” - zostało ono usunięte z grudniowym wydaniem, pozostaje edycja pliku customize.yaml.

Pierwsza breaking change

Tak chodziło mi o dostosowanie. Szok i niedowierzanie. Jedna z rzeczy która była bardzo przydatna :frowning:

Też mnie to wkurzyło.

1 polubienie

Kilka ostatnich aktualizacji to szok w zabieraniu czegoś lub wyłączaniu jakiś encji, wygląda mi na to ze HA zaczyna żyć życiem któregoś z programistów.
Tak na marginesie jak komuś zniknęły niektóre encje z urządzeń Zigbee2mqtt to należy ich szukać w


Zostały wyłączone po którejś aktualizacji .
@szopen @raddii

1 polubienie

@artpc
Nie wiem czy wziąłeś udział w sondzie dotyczącej nowego układu menu (już po opublikowaniu zmian) na oficjalnym kanale HA na discordzie, ale jeśli masz ochotę na walkę to możesz tam spłodzić kilka gorzkich słów na temat tych zmian.
(Choć akurat zrozumiałem jakie były motywacje przy usunięciu menu Dostosowania, to nie jestem do tych zmian wciąż przyzwyczajony - mogli wprowadzić coś co trudniej włączyć niż tryb zaawansowany, by dać dostęp do tych pozycji w menu którymi można rozwalić instalację HA).

Udało się ogarnąć w pliku customize.yaml ale niewątpliwie w menu Dostosowanie było to o wiele łatwiejsze.

1 polubienie

To akurat było wyjątkowo dobre posunięcie - to jest naprawdę dobry krok w kierunku optymalizacji nie zabierającej elastyczności systemowi.

(Nie)stety lektura breaking changes jest obowiązkowa przy każdej dużej aktualizacji ( a że wychodzą one co miesiąc…)

co może być powodem, że HA sam kasuje mi nazwę encji?? już chyba ze trzy razy nadawałem nazwę tutaj i dalej ona znika…

obraz

A może, to nie wina HA tylko oprogramowania urządzenia. Co tam wgrałeś do tego ESP?

@luki25 zmień nazwę w customize.yaml.