Audio multiroom / cast za pośrednictwem HA

Cześć Wszystkim!

Jestem świeżakiem zarówno na forum jak i w kwestiach HA.

Posiadam HA już jakiś czas - wpiera mnie kolega, który dość profesjonalnie ogarnie temat i porusza się w programowaniu yaml.

Jednak nie w kwestii audio nie jest w stanie mi tak pomóc jak bym tego oczekiwał.

Stąd też moje zagadnienie gdyż nie znalazłem w istniejących tematach czegoś co odpowiadało by na moje pytanie.

Posiadam w salonie odtwarzacz sieciowy Volumio postawiony na Raspberry PI podłączony do starego Denona, do tego głośniki Google Cast w łazience i sypialni.

Czy z tymi komponentami za pośrednictwem Home Assistant’a jestem w stanie stworzyć multiroom audio w stylu Yamaha Cast lub systemu, który oferuje również marka Denon?

Zależy mi na tym aby jednocześnie móc odtwarzać muzykę na wszytkich urządzeniach lub też mieć wybór czego i na którym urządzeniu akurat chcę słuchać - czy YT czy Spotify czy też poprostu odtwarzanie plików z podłączonej do HA pamięci zewnętrznej.

Wiem, że samo w sobie Volumio ma opcję streamingowego przesyłania do kilku urządzeń i tworzenia multiroomu lub grupowania urządzeń, ale niestety jest to płatna opcja premium czego jeśli jest to możliwe chciałbym uniknąć.

Nadmienię tylko, że amplituner Denona jest stary ale jest sterowany skryptami za pomocą komend pilota wifi Bradlink mini.

Może jesteście w stanie mnie oświecić w tej matetrii. Im bardziej łopatologicznie tym lepiej - w interfejsie obrazkowym w HA poruszam się w miarę sprawnie - gorzej jak trzeba dorzucić jakieś skrypty w YAML’u!

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Nie. Musisz mieć wszystkie “klocki” homogeniczne - z tego samego systemu wspierającego multiroom, HA tu cudu nie uczyni.

Możesz natomiast spróbować Dodatku do HA - Music Assistant BETA

tzn. może najpierw poczytaj co potrafi, a czego nie
https://github.com/orgs/music-assistant/discussions

1 polubienie