Audio z komputera, głośniki cast jakie rozwiązanie wybrać?

Moje uszanowanie,
Wpadłem na pomysł, żeby nabyć sobie jakieś głośniki do komputera, żebym mógł i odtwarzać audio z PC, oraz żeby służyły jako głośniki do HA, wiecie radio, komunikaty etc., a obecne GH mini przenieść w inne miejsce, wybór początkowo padł na 2x Xiaomi Mi Smart, okazało się, że jest zonk, głośniki nie mają wyjścia AUX, więc lipton. Potem pomyślałem o jakiś ustrojstwie pokroju Chromecast audio, ale albo słabo szukałem, ale brak takich rozwiązań. Dość mam już sytuacji, gdzie muza naparza na cały regulator z kompa, a ja nie słyszę komunikatu z GH mini.

To moja prośba do Was, znacie może jakieś utensylium, które były by jednocześnie głośnikami dla komputera, ale także umożliwiały castowanie różnych rzeczy audio z HA ?

Z podziękowaniem za poświęcony czas
Gwizdek

Marshall? Mają takie głośniki z BT i AUX ale i z asystentem google. Przykładowo to model Acton II Voice. Większe i droższe też są. Tylko też trzeba patrzeć na asystenta, bo są modele chyba z Alexą. Gra to całkiem fajnie. Ja mam, ale model starszy, jeszcze sprzed epoki dodania asystenta :wink:

1 polubienie

Tak drobna uwaga: nie mają one WEJŚCIA (liniowego), wyjście jest zupełnie nieistotne, bo nie jest potrzebne, nazwa gniazda precyzuje kierunek sygnału w przypadku szyn jednokierunkowych.

Prawdopodobnie szukasz czegoś co nie istnieje (mogę się mylić - głośniki z wbudowanym asystentem mogą mieć funkcję automatycznego przełączania źródła sygnału) - producenci sprzętu powszechnego użytku wyposażają sprzęt tej klasy w selektor wejść (a nie w mikser), więc słuchanie naraz z kilku źródeł nie jest możliwe (zawsze jest wybrane jedno - selektor wejść jest takim ograniczonym przypadkiem krosownicy, gdzie na jedno wyjście można podać tylko jedno wejście naraz).


Problemy takie jak masz (różnica poziomów audio) można rozwiązać za pomocą jakiegoś ultra-prostego miksera audio, gdzie jako źródła podasz swoje urządzenia produkujące dźwięk (akurat google mini/nest nie bardzo się nadaje na źródło, chyba że chwycisz za lutownicę i go przerobisz), a na wyjście podepniesz obecny wzmacniacz z głośnikami, przykładowa konstrukcja taniutkiego miksera w linku poniżej (ale się nim nie sugeruj - to tylko przykład, że istnieją takie urządzenia):
https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B000J5UEGQ/


Do tego zagadnienia można też podejść “od odwrotnej strony” i np. zmodyfikować google/nest mini tak by miał wyjście audio - przeróbka jest dość banalna (i w ten sposób można przerobić praktycznie każdego “asystenta głosowego”, niestety przy podbieraniu audio z urządzenia zawierającego 1 głośnik otrzymamy tylko sygnał mono - trzeba go bezczelnie podać na kanały L i R równocześnie)

następnie korzystając z nowo wyprowadzonego wyjścia audio podać sygnał na wejście liniowe komputera i skorzystać z miksera karty audio do odpowiedniego wyrównania poziomów (bo każda karta audio ma możliwość miksowania sygnałów wejściowych razem z generowanymi wewnątrz komputera).

A tu wersja “pro” (bo jak się okazuje można też wydobyć stereo)

1 polubienie

Wow, dziękuję bardzo za poradę :slight_smile:

A jeszcze tera mi wpadło, może ktoś ma Xiaomi mi speaker i podłączył go po bluetooth np do laptopa, a jednocześnie, byłby spięty z HA, dla komputera byłby “głośnikiem” a dla HA Castował by TTS`y, jest to możliwe ?

Wiem, że mógłbym sobie po prostu kupić głośnik i przetestować takie rozwiązanie, ale bujanie się i odsyłanie sprzętów w razie nie powodzenia, to tylko szkoda pieniędzy i czasu mojego oraz sprzedawcy.

Spytaj tam