Automatyczne światło w pomieszczeniu

Witam
Mam 3 węzły połączone jeden za drugim: 1. Event: state, 2. switch, 3. call service. Pierwszy odczytuje stan otwarcie drzwi (ON, OFF). Drugi reaguje tylko na ON – jedno wyjście. Trzeci uruchamia włącznik Łazienkowy zamieniając stan aktualny na przeciwny (toogle). Włącznik Łazienkowy jest to fizyczny dotykowy przełącznik wifi umieszczony bezpośrednio przy drzwiach do łazienki połączony kablami z normalną żarówką. Powyższe ma za zadanie: zapalenie światła jak się wchodzi do łazienki (toogle powoduje zapalenie światła) – drzwi się zamykają – światło się świeci. Jak człowiek wychodzi to otwiera drzwi – i znów się światło zmienia na przeciwne czyli gaśnie w Łazience. Mam też na drzwiach zamontowane „domykacze drzwi- automaty zamykające drzwi” Wszystko działa super ale łazience moja żonka narzeka. Nieraz chciał by wynieść np. pranie i gaśnie jej światło jak wychodzi, ale chciała by światło się paliło bo wchodzi po raz drugi i trzeci….
Chcę zrobić tak by jak się włączało światło z poziomu włącznika na ścianie to by nie działał czujnik otwarcia drzwi. I żeby zaczął działać jak wyłączę światło w łazience włącznikiem na ścianie. Naszukałem się, ale wiem już jak rozróżnić włączenie światła włącznikiem a czujnikiem drzwi.
Mam dodatkowe 2 węzły: Event:state (z włącznika pobieram id_usera) mam 2 stany: null gdy naciskam bezpośrednio włącznik dotykowy i id sueprwisora (powtarzalny alfanumeryczny ciąg znaków) gdy otwieram drzwi (zadziała czujnik otwarcia drzwi). Potem w węźle switch mogę rozróżnić gdzie zostało włączone światło: czy przez palec na włączniku czy otwarciem drzwi.
Nie umiem jednak połączyć te wszystkie węzły w jeden system działający według zasady:
Otwarcie drzwi – zamykanie i zapalenie światła, Użycie włącznika światła powoduje zapalenie światła i brak zależności z czujnikiem otwarcia drzwi. Najlepiej gdyby istniał węzeł który może zamykać i otwierać przepływ pomiędzy innymi węzłami sterowany z innego miejsca. A może jest inny sposób? Pomóżcie jeśli możecie…
Z góry dzięki. Robert

https://forum.arturhome.pl/t/po-dodaniu-warunku-czasu-automatyzacja-nie-dziala/4853/20

Serdeczne dzięki, właśnie siedzę i analizuje zawartość linku. Jest wielce pomocny w moim problemie! Jestem bardzo rad za pomoc.
Robert

Edit.

Rozwiązaniem mojego problemu był dodatek do Node Red: node-red-contrib-traffic. Dodatek ten był wykorzystany w linku powyżej. Jeszcze raz dzięki za pomoc.