Automatyzacja - akcje się sypią po pierwszym błędzie

Witajcie,

Mam automatyzację, która włącza jeden po drugim różne ustrojstwa. Zauważyłem, że wystarczy błąd podczas włączenia pierwszego urządzenia, by cała automatyzacja zatrzymywała się z błędem. Czyli mając np. 20 urządzeń do włączenia, a 3 zgłosi błąd (niedostępne, brak odpowiedzi itp), to automatyzacja kończy w tym kroku się komunikatem “Stopped because an error was encountered…” i pozostałe 17 urządzeń pozostaje nieobsłużonych.

Przejrzałem na szybko internet i z tego co widzę problem jest nierozwiązany - ale może macie jakieś sposoby jak to obejść? Brakuje mi jakiejś opcji typu “ignore errors”, “continue on error”…

Jest takie powiedzenie, nie trzymaj wszystkich jajek w jednym koszyku, tak samo jest z automatyzacjami, lepiej zrobić kilka działających oddzielnie jak ładować do jednej automatyzacji.

continue _on_error: true

   entity_id:
    - switch.pawlacz_dol
    - switch.desk
  data: {}
 - alias: Cool off
  service: climate.set_temperature
  continue_on_error: true
  data:
   hvac_mode: heat_cool
   target_temp_high: 72
   target_temp_low: 66
  target:
   entity_id:
    - climate.termostat_p

Hm… mam kilka, związanych z wykonywaniem usługi snapshot i record gdzie triggerem jest: ruch, czujnik binarny, wszystkie trzy wykorzystują ten sam target (stream z camery) i zdarza się, że czasem warunki wykonania się nakładają co powoduje ostrzeżenie w logach action already running może dodatkowy “warunek” by w takiej sytuacji był pomocny ?

Dzięki! Sęk w tym, że mam takie automatyzacje, które muszą być w jednym worku, typu “wyłącz wszystkie światła i gniazdka po wyjściu z domu”.

Ale chyba znalazłem obejście problemu, zamiast uruchamiać akcje jedna po drugiej dałem wszystkie równolegle:

  action:
   - parallel: