Automatyzacja Bramy

Moja automatyzacja bramy:
Potrzebne elementy:

  1. Czujniki binarne ON / OFF– 2szt (Borys i Brama)
  2. Piloty RF – przyciski okrągłe 3szt (do samochodów)
  3. Stycznik modułowy 25A 1-modułowy 25-02 230V 20A 25A 1P 2NC 1-FAZ – 1szt
  4. Sonoff Brigde => tasmota firmware 2szt
  5. Sonoff Basic 1szt możliwość ustawienia impulsu – np. 1,5s zwarcie
  6. Włacznik dzwonkowy 2szt (jeden na bramę, drugi do warsztatu)
  7. Brama z napędem
  8. Borys – pieseł :grimacing:
  9. .mp3 „Bestia na wolności” itp.

Założenia:

  1. Bramę otwieramy z pilotów samochodów
  2. Brama 22:00 – 7:30 ma się zamykać sama automatycznie, przez dzień otwarta
  3. Po 22:00 brama zapala oświetlenie domu i potem gasi
  4. Pomiędzy zmrokiem a 22:00 zapala oświetlenie warsztatu na 5min
  5. Brama ma się sam zamykać o 21:05
  6. Przy zamykaniu ma ponawiać próbę kilka razy (czy się zamknęła), po ostatniej pętli jak dalej nie zamknie to ma poinformować o awarii
  7. Wchodząc do psa (np. jedzenie) to brama jak jest otwarta ma się zamknąć, a później otworzyć
  8. Każde otwarcie bramy, czy Borysa ma być informowane, szczególnie Borysa .mp3
  9. Brama nie powinna pozwolić się otworzyć jak kojec jest otwarty (tu jest trochę nie dopracowane, trzeba jakoś wjechać.
    Opis
    Mój sterownik działa na piloty oryginalne (niepotrzebne są), oraz zwierając dwa wejścia uruchamiam napęd (zworka), lub zatrzymuje (czyli jest idealne miejsce do sterowania). Do tego sonoff basic (możliwość ustawienia czasu zwarcia), stycznik, żeby nie podawać napięcia i razem spięte równolegle z kontaktami dzwonkowymi, żeby można byłą ręcznie uruchamiać. Na WE wszystkiego bezpiecznik 10A. 2 sonoffy bridge, żeby zwiększyć zasięg pilotów binarnych (są dla obu dopisane w configuration.yaml jako te same pozycje.
    Dodatkowo Basica dodać można do ekranu wizualizacji jako włącznik i sterować bramą z palca z telefonu jednocześnie widząc status bramy
    Geo raczej odpada, wg mnie bo trzeba sterować ręcznie z dużą dokładnością, żeby nie doszło do sytuacji, że przejeżdżamy obok domu i brama się otwiera.
    Brama - Borys.json (148,7 KB)
    Borys Alert 1.mp3.json (87,5 KB) - usunąć .json
    Borys Alert 2.mp3.json (95,2 KB) - usunąć .json

3 polubienia