Automatyzacja do światła

Witam mam takie pytanie jak zrobić automatyzację w NR do światła. Mam w łazience światło które jest podłączone do sonoffa mój problem polega na tym, ze czasem w nocy światło samo się załącza i nie wiem dlaczego. Więc pomyślał sobie że może da się zrobić taką automatyzację że od godziny np 23 do 6 gdy ktoś by włączył światło to np po 5 min by się samo wyłańczało chyba, że ktoś by wcześniej wyłączył je

Jak w NR to dodaj time range w przedziale czasu który cię interesuje, jeśli true to delay 5min i akcja turn off

…i wszystko jasne :wink:
Na poważnie - to jakiś konkretny model?

Dobrze byłoby najpierw ustalić przyczynę :slight_smile: …np. jak masz ustawioną opcję Power-on behavior?

Pomyślmy :thinking:: trochę dłuższe siku i zostajesz w ciemnościach, to dopiero jest smart home :stuck_out_tongue:, a tak na poważnie, najpierw należy znaleźć powód “samoistnego” zapalania światła, co sugeruje @RobinI30 a nie “przykrywać” problem automatyzacjami.
Dodatkowe pytanie: co działa na tym Sonoff, oryginalny firmware (najnowszy?) czy inne alternatywne oprogramowanie jak ESPHome, Tasmota.

wstępnie szukałem przyczyny i nie znalazłem. jak włączę HA to wyślę trochę więcej informacji (remont). Sonoffy z tego co pamiętam to mini a siedzi tam oryginalny program ewelink.

To już jakaś wskazówka. Dlatego ważne jest aby na początku dostarczyć jak najwięcej informacji.
Na początek sprawdź ustawienie

Łatwo to sprawdzi robiąc zanik zasilania.