Automatyzacja do włączników światła dla zastosowań funkcji "schodowych"

Witam,
Spotkał się może ktoś z dodatkiem ułatwiającym tworzenie automatyzacji dla włączników światła dla uzyskania funkcji “schodowych”.
Standardowo dla dwóch włączników trzeba napisać utworzyć 4 automatyzacje. Mam firmie włączników w których chciałbym utworzyć funkcje schodowe i pomyślałem że może ktoś napisał coś sprytnego gdzie wystarczy wskazać encje które biorą udział we włącznikach “schodowych” i automatycznie zostaną utworzone reguły.

Funkcje schodową najprościej zrealizować korzystając z funkcji przełączania stanu urządzenia wykonawczego (toggle), to właściwie eliminuje konieczność stosowania jakiejkolwiek zaawansowanej automatyki.

Brzmi zachęcająco ale jak to ugryźć i z czym to się je?

Edit:
Ogarnąłem w inny sposób.
Ustawienia->Integracje->Pomocnicy
Utworzyłem Grupę włączników światła, dodałem jakie włączniki mają się załączać w grupie i wszystko hula jak należy.

Edit:
Jednak nie ogarnąłem. Tworzenie grup umożliwia załączenie wszystkich lamp jednym kliknieciem z interfejsu HomeAssistant, ale jak fizycznie włączę jeden z włączników na ścianie to pozostałe się nie włączą :frowning:

Edit:
Znalazłem rozwiązanie w schematach Bluprint. Super pomocne, dodajesz tylko encje które mają zachowywać ten sam stan on/off i wszystko śmiga.
Może się komuś przyda: