Automatyzacja działa ale nie za każdym razem

Panowie nagrałem kilku sekundowy film jak zachowuje się ten czujnik, o jakim opóźnieniu rozmawiamy. Filmiki – Dysk Google

Ja nie widzę tu jakiegoś opóźnienia w zadziałaniu, chodź sam czujnik ma jakieś 1,2 sekundy odpalania.

No jak światło odpala się po 3 sekundach od rozwarcia czyli od impulsu tak? A jak mam pilot bezprzewodowy Aqara i wcisnę to efekt jest natychmiastowy. To taka już natura tego czujnika otwarcia?

Nadal pracuje na podstawowej bazie danych. Miejsca na dysku sporo.
To wygląda tak jakby baza nie była dawno zdefragmentowana (wiem nie dotyczy)

Z automatu sqlite3 defragmentuje się bodajże w 1 (albo 2) niedzielę miesiąca (tzn. sama się nie defragmentuje, ale HA to ogarnia).
Z lenistwa “wyhodowałem” sobie bazę rzędu 2GB i nie mam takich objawów jak opisujecie.
W ogóle to optymalizacje bazy wprowadzone w paru ostatnich latach spowodowały, że zrezygnowałem z pomysłu migracji na inną bazę (szczególnie, że wbudowanie rozwiązania pozwoliły mi przetrwać setki zaników zasilania bez uszkodzenia bazy).

Natomiast objawy typowe dla braku zasobów przynajmniej w 90% przypadków jakie spotkałem na tym forum i zbliżonych pochodziły od… NR.

@krskrab monitorujesz w ogóle zasoby? jeśli tak to pokaż wykresy

Nie mam wykresów ponieważ jest nowa baza (podstawowa BD) od kilkunastu godzin
Glances:
1/2


2/2

Kiedy HA jest w stanie “zadyszki” odczyty są podobne.

W logach brak błędów powiązanych z wydajnością

Tak poza tematem:
Glances - odczytuje stan naładowania baterii, jest możliwość dodania go o HA?

OFFTOP…

Może nie od samego NR tylko od tego, że procesy wyglądają miej więcej tak:
wiklacz
NR to nie klocki lego i nie uda się zostać programistą w dwa tygodnie - jak to sugerują reklamy w mediach.

Druga sprawa, którą zauważyłem, to ta sama wersja NR jako dodatek zawiera błędy, których nie ma gdy jest postawiony jako osobna maszyna.

Wracając do opóźnień - to wystarczy, że jedna zapomniana encja TCP w konfiguracji, a urządzenia nie ma i spowalnia wszystko.

1 polubienie

Witajcie. Problem się rozwiązał przypadkim. Gdy z tego czujnika otwarcia drzwi, chciałem zrobić inteligentny dzwonek. Po przez dolutowanie dwuch kabelków zwiernych z dzwonka. I dolutowalem, ale cos mi tam wzualnie sie nie podobało i odlutowałem te dwa kabelki i wtedy stała się MAGIA. Czujnik zaczoł reagować natychmiast przy otwarciu jak i zamknięciu. Tak więc problem rozwiązany, dzięki wszystkim za zaangażowanie

Cieszymy się razem z Tobą, że teraz znajdziesz czas na rozwiązanie problemów z językiem :stuck_out_tongue_winking_eye:

@Dadziu …na miłość boską ile można poprawiać Twoje posty!

Do skutku. :slight_smile: Zachwaj takie uwagi dla siebie ok?

No cóż… ? :slightly_frowning_face: Brzytwa Hanlona

2 polubienia