Automatyzacja na podstawie alarmu z telefonu

Witam,

Mam taką sytuację:

Mam 2 telefony z aplikacjami gdzie nasłuchuję next_alarm sensory.

Następnie mam template sensor, który porównuje ze sobą te dwa alarmy i wybiera ten późniejszy jeżeli są w odstępie 2godzin od siebie, czyli jeden, np ustawiony na 5;30 drugi na 7;00 to prawdziwy jest ten o 7;00.

https://pastebin.com/RryqUFf4

Następnie na podstawie tego sensora mam automatyzację w node-red (wrzucona w pastebin również) gdzie po prostu wyzwalaczem jest time node i dzieje się jakaś akcja. Wszystko fajnie śmigało i od 2-3dni przestało. Nie zmieniałem nic, jedynie co to aktualizowałem HA. Mam błąd “cannot read properties of undefined (reading ‘hour’)” przy time - node.

Ktoś wie czym to jest spowodowane lub w jaki inny sposób zrobić automatyzacje gdzie triggerem jest sensor z datą i godziną?

Dokładnie wtedy została wprowadzona nowa wersja aplikacji, poczytaj Android Companion 2022.2: Local Push Notifications! - Home Assistant.

Ok, zrobiłem testy, wgrałem backup sprzed 4dni. Wersja HA 2022.2.3, node-red 10.4.0. Wszystko działa ok, zrobiłem update HA, dalej działa ok, zrobiłem update Node-Red i błąd ponownie się pojawił. Czyli faktycznie jakaś zmiana w Node-RED nastąpiła, która coś mi psuje moją automatyzację, ale z dokumentacji nie widzę co to może być :confused:

Cześć,
Udało Ci się rozwiązać ten problem? mam to samo i brak pomysłu.

Go into Node-RED → Settings → Palette and look for node-red-contrib-home-assistant-websocket. There should be an update available. Update the package and restart Node-RED.