Automatyzacja Nawilżacz powietrza

Panowie poniżej załączam całe flow dotyczące automatyzacji nawilżacza w NodeRed, czegoś mi brakuje ale jeszcze nie wiem czego.
Założenie jest takie: nawilżacza w sypialni wyzwalacz to poziom wilgotności poniżej 50%, oczywiście jeśli jestem w domu, nie jest włączony tryb wakacji i okno jest zamknięte (narazie okno jest nie aktywne). I jeśli powyższe są spełnione to wchodzi w określone godziny, pół godziny wcześniej jeśli jest wilgotność na niskim poziomie to ma się nawilżyć i póżniej jeśli jest poniżej 60% to ma się włączyć tryb cichy. Po osiągnięciu lub przekroczeniu 65% nawilżacz się wyłącza. Tutaj mam problem również, osiąga wartość i się wyłącza, ale jak spadnie do 64 to znowu się uruchamia chciałbym żeby spadło do np. 55%, bo tak to włącza się i wyłącza (wiadomo jak działają czujniki - w ciągu minuty potrafi się zmieniać kilka razy).
Mam jeszcze dodatkową automatyzację, że jak przekroczy 70% to włączy się osuszacz powietrza i się wyłączy.
Może macie jeszcze jakieś sugestie - oczywiście flow do wykorzystania w swoich automatyzacjach.
flows-5.json (16,6 KB)

1 polubienie

@pawelwaz
Nie rozumiem tej części z czasami?
Masz tam tak Jak czas w przedziale od 21.30 - 6.00 to sprawdź czy jest 22.00-6.00?
Nie rozumiem tego. Co tu chciałeś uzyskać?

@pawelwaz
Wiesz co, to jest na tyle rozbudowane, że możemy tu pisać przez tydzień o tym. Możemy zestawić jakąś sesję na TeamViewer i to razem ogarnąć? Będzie szybciej i prościej.

Z tym czasem to chodziło mi o to, że nawilżacz ma mi się uruchamiać tylko na noc w sypialni od 21:30 do 6:00. Ale między 21:30 a 22:00 ma się włączyć w tryb szybkiego nawilżenia (w zależności od poziomu wilgotności) a pomiędzy 22:00 a 06:00 jeśli jest poniżej 55% wilgotności to ma działać w trybie cichym, chyba że przekroczy 65 to ma się wyłączyć. Tyle, że się wyłącza, ale włącza się odrazu jak spadnie do 64%.

Artur, jeśli tylko dysponujesz czasem, to ja siedzę już przed komputerem do wieczora pewnie.

@pawelwaz przepraszam ale nie dałem już dzisiaj rady. Możemy próbować w weekend ewentualnie w poniedziałek.

Spokojnie zrozumiałe, jak coś to dawaj znać. Będę przed kompem cały weekend - mam co robić.

@artur jak coś to chyba się udało, dodatkowo jeszcze rozbudowałem tą automatyzację. Teraz jestem na etapie testów

@pawelwaz to daj znać bo jak coś to jutro będę miał czas na TeamViewer.

Dziękuję @artur, ale chyba działa tak jak chciałem, więc jeszcze potestuję kilka dni zobaczymy, jedynie mam problem z takim logiem:
Zrzut ekranu 2020-10-27 o 21.43.30

Co jakiś czas się wyświetla.