Automatyzacja nie działa - odłączenie zasilania przy odpowiednim poziomie naładowania

Witam.
Proszę o podpowiedź. Mam automatyzację, która działa po ręcznym uruchomieniu, ale sama nie chce. Ma ona odłączać ładowarkę kiedy poziom naładowania komórki osiągnie 90%. Może macie pomysł dlaczego HA u mnie nie działa. Ściągnąłem też podobną automatyzację z Blueprint i też nie działa. Zamieszczam ekran z automatyzacji i dashboard, na którym cały czas jest widoczny stopień naładowania komórki, a więc HA ma stale stopień naładowania komórki, ale nie działa automatyka.
Dla sprawdzenia czy dział zmieniam poziom, po którym ma się wyłączyć zasilanie niżej niż stan baterii i nic.


Podobna automatyzacja z Blueprint. Sprawa wydaje się banalnie prosta i zupełnie nie rozumiem, co mogłem popsuć.

A jak niby ma działać jak nie dałeś żadnego wyzwalacza, tylko określiłeś warunek.

Hmm, dopisałem. To był ewidentny błąd. Ale nadal nie działa.


Próbuję sprawdzić automatykę dla 50% naładowania, bo mam teraz ponad 60% baterii, czyli powinno zasilanie zostać odcięte.

Nie mnożymy postu pod postem, jest narzędzie pod ikonką ołówka i można edytować swój post zamiast pisać kolejny pod własnym. Liczę, że poprawisz swoje wpisy…

Teraz dopisałeś w taki sposób… jak będzie miał np. 40% i przekroczy Twój próg czyli 50% to zadziała. Obecnie ma 60% wiec nie przekroczy progu 50%. (najpierw musi miec mniej aby go przekroczyć)

Ja bym użył pomocnika typu sensor progowy, do takich automatyzacji właśnie został stworzony:

1 polubienie

Automatyzacja działa. Dzięki za podpowiedzi. Jedyny problem to bezwładność tego odczytu. Mimo ustawienia aktualizacji sensorów co minutę podczas ładowania komórki, uaktualnienie stanu naładowania baterii komórki w HA trwa znacznie dłużej. Przy ładowaniu bezprzewodowym, kiedy ustawiłem próg zadziałąnia 85%, HA zorientował się dopiero przy faktycznym naładowaniu 91% i odłączył zasilanie. Dużo gorzej będzie przy ładowarce stacjonarnej, która ładuje kilka razy szybciej. Zobaczymy, ustawie próg na 65%.

A może macie jakieś pomysły, jak przyspieszyć reakcję HA.

Ja mam, w opcjach Androida jest coś takiego jak oszczędzanie baterii, różnie to producenci nazywają, nie wiem jak to jest w Motoroli. Włączasz i nie ma potrzeby kontrolowania stanu ładowania za pomocą odłączania ładowarki od zasilania. Czasy puchnących ogniw akumulatorów skończyły się raczej z Android 6, tak myślę, no może w najtańszych, chińskich, mało znanych markach może się to jeszcze zdarzać. Wszak nawet najlepszym zdarza sie wada fabryczna. Osobiście używam np. tablet Lenovo Yoga od trzech lat tak podłączony i nic sie nie dzieje.

1 polubienie

Jest w Motoroli opcja zabezpieczenia baterii przed częstym przeładowaniem, ale działa dość dziwnie. Ogranicza stan naładowania do 80%, ale tylko co trzecie ładowanie. Dokładnie działa to tak: jeżeli naładujesz 2 razy pod rząd baterię do 100%, to za trzecim razem, jeśli masz ustawioną tę opcję, telefon odłączy zasilanie przy 80%. Moim zdanie to bardzo dziwna funkcja. Nie ma natomiast w Androidzie Moty funkcji odcinania ładowani za każdym razem przy zadanym progu. Dalego pomyślałem o HA.

No faktycznie skopali funkcje dostępne u konkurencji, chyba Lenovo chce sprzedawać więcej tych Motoroli…

Samsung nie na z tym również problemu: