Automatyzacje w e-welink

Witam

Mam pytanie czy coś źle robię czy po prostu e-welink tak działa. E-welink w wersji chmurowej. Ustawiam scenę pierwszą : czujnik temperatury temp < 20 - włącz przekaźnik zigbee mini. Scena działa bez zarzutu. ustawiam scenę drugą : przkaźnik zigbee mini on - włącz przekaźnik w zigbee basic. I ta scena już nie działa. TZN jeśli wyzwałam w aplikacji włączenie zigbee mini to zegbee basic się włączy, jaz zrobię to przyciskiem na urządzeniu fizycznie tez działa. Nie działa tak jakby powiązanie scen. Scena 2-ga nie działa jeśli jej wywołanie pochodzi z wyniku sceny 1-szej. Czy coś źle robię albo trzeba jakoś do tematu inaczej podejść czy tak po prostu ewelink tego nie potrafi. Czy w HA takie zależności można budować?, Czy Sonoff -lan jako integracja do HA rozwiąże mi ten problem ? Czy w Node -redzie da się to zrobić?

Tak, np. przez automatyzacje

trigger:
  - platform: numeric_state
    entity_id: sensor.temperatura
    below: "20"
condition: []
action:
  - service: switch.turn_on
    data: {}
    target:
      entity_id: switch.komputer

Czy Sonoff -lan jako integracja do HA rozwiąże mi ten problem ?

Po dodaniu integracji Sonoff -lan do HA będziesz miał dostęp do urządzeń sonoff z poziomu HA

To co napisałeś to jest automatyzacja nr 1, ale teraz wynik tej automatyzacji czyli włączony switch ma mi wywołać uruchomienie kolejny przekaźnik, a to już się nie dzieje. Po integracji Sonoff LAN, ustawiłem 2 automatyzacje i dla drugiej jako wyzwalacz ma być akcje końcowa pierwszej automatyzacji i niestety ale nie działa

Może musisz dodać małe opóźnienie (miałem taki problem z uzbrajaniem alarmów kamer Blink)

...
action:
  - service: switch.turn_on
    data: {}
    target:
      entity_id: switch.computer
  - delay:
      hours: 0
      minutes: 0
      seconds: 5
      milliseconds: 0
  - service: switch.turn_on
    data: {}
    target:
      entity_id: switch.computer_2

Hej
Opóźnienie nie pozwala zrealizować tego co chce . Nadal nie działa.
Udało mi się to zrealizować funkcją że w wyzwalaczem automatyzacji jest zmiana stanu przełącznika 1 z wyl na wl to akcja włącz przełącznik 2. To chce zastosować do sterowania ogrzewaniem i w ten sposób mam zrealizowany włączenie pojedynczego pomieszczenia. Teraz walczę jak to powiązać np z 2 pomieszczeniami. Potem kolejne, ma być docelowo 5 pomieszczeń. Nie udaje mi się to zrobić wstawiając warunki AND i OR w automatyzacjach . Jedno pomieszczenie ładnie pracuje włącza się i wyłącza przełącznik 1 w zależności od temperatury i powoduje włączenie przełącznika 2 który uruchomi piec. Ale jak daje OR - którykolwiek przełącznik 1 zmieni stan z wyl na wl to nie włącza mi już przełącznika 2 sterującego włączeniem pieca. Robię to za pomocą kreatora w HA automatyzacje i sceny. Być może źle się do tego zabieram, bo nie bardzo rozróżniam i nie rozumiem jaka jest różnica między automatyzacja na encjach , a scenami ? Czy ktoś wytłumaczy czym się różnią sceny od automatyzacji. Jaki tok myślenia przyjąć aby poprawnie zrealizować sterowanie ogrzewaniem. Udało mi się zintegrować e-welinka, z HA za pomocą Sonoff-lan ze sklepu HACS.

NIEWAZNE JUZ SIE UDAŁO ZROBIC !!!HURAAAA!!!