Awaria dodatków HA, hassio 4.17

Wiem, wiem ale własnie tam nie ma tego - dopisałem logi i tam coś widzę, że nie jest ok ale nie wiem o co chodzi. jakby nie miał praw do plików.

Sprobuj zrobić Reload:
image

Jak to nie pomoże, możesz usunać repozytorium Home Assistant Community Add-ons:
image
potem je jeszcze raz dodać, ponowna instalacja może naprawi błedy.

Niestety to samo. nic się nie zmieniło.

Próbuj zrobić to samo ale z dodatkowym restartem całego HA albo Supervisora po usunięciu repozytorium.
image
Jak to nie pomoże na razie z mojej strony pass.

Spoko dziękuje. Mam na razie to samo - chyba pociągne nową instalacje i zobaczę na nowej virtualce

jest nowa aktualizacja, może pomoże

@marcinwojciesz
Mnie intryguje coś innego (wprawdzie nie wiem co to za laptop i czy jesteś gotów go w całości poświęcić tylko na HA) - czy próbowałeś instalacji “natywnej” HassOS (konkretnie mam na myśli wydania dla NUC, a nie dla maszyny wirtualnej)?
Ostatnie wydanie (5.9) dla platformy NUC zawiera już poprawki umożliwiające poprawną pracę z zamkniętą klapą matrycy (oczywiście są jakieś wymagania odnośnie sprzętu, generalnie minimum to bootowanie efi i architektura amd64, ale “flaki” intela są mocno wskazane - prawdopodobnie konstrukcje od c2d w górę powinny się nadawać).

@szopen
Jest to laptop hp n065sw - chciałem to na prxmoxie postawć aby można było 2 sztuke na boku do zabawy postawić.

Zainstalowałem 2 obraz i jest dokładnie to samo :frowning:

biorę nowy obraz hassos_ova-5.9.qcow2.xz ale jak go rozpakować (sory jestem windowsowy)
do gz @artur dał pomoc w filmie at tu niespodzianka - dali nowe pakowanie.

@marcinwojciesz
xz -d nazwa_pliku
W przyszłym tygodniu aktualizacja filmu

@artur - dziękuje bardzo
Sprawdziłem i faktycznie da się, ale ja zrobiłem inaczej ale tylko dlatego, że chciałem to już mieć za sobą. i tak :
1 ten plik rozpakowałem w win 10 (bez problemu) 7z
2 odpaliłem WinSCP połączyłem się z proxmoxem i tam wkleiłem rozpakowane pliki
3 jadę dalej wg filmu - zaraz dam znać czy po aktualizacji jest lepiej

@marcinwojciesz to się nazywa zaradność :grinning:

1 polubienie

DZIAŁAAAAA!
wszystko działa i to po rozpakowaniu z windowsa jak i sposobem @artur.
co dodatkowo zmieniłem:

  1. opcje - kolejność uruchamiania musiałem dodać dysk bo inaczej niestety nie działało
  2. typ maszyny - q35 (ale to tylko dla sprawdzenia - działa więc na razie zostanie)
    Bardzo dziękuje za wszelką pomoc.