Backup - problem

Witam. ostatnio wysypał mi się komputer na którym miałem zainstalowanego HA na szczęście zawsze robiłem pełne becapy i udało mi się je skopiować przed padnięciem kompa. Gdy postawiłrm na innym kompie HA oczywiście na debianie (12) i wrzuceniu backapu okazało się że główny dashbord jest wporządku. ale… okazało się że nie mam żadnego dodatku zainstalowanego, czujniki postawione na esp działają ale fizycznie nie mam zainstalowanego esp w dodatkach co mogę z tym z robić ?

Dodatki są w backupie jeżeli jest zaznaczona opcja “Pełna kopia zapasowa”, możesz spróbować wykonać ponowne odtwarzanie z backupu zaznaczając tylko Dodatki. Na przyszłość proponuje korzystać z GitHub - sabeechen/hassio-google-drive-backup: Automatically create and sync Home Assistant backups into Google Drive który ma większe funkcjonalności, używam tego dodatku od zawsze.

Nie widzę tu nic oczywistego, w ogóle ten opis wcale nie definiuje sposobu instalacji HA
https://www.home-assistant.io/installation/#compare-installation-methods

1 polubienie

Zawsze robię pełną kopie. Jak zainstalowałem od nowa esphome to moje karty wrzuciłem z czujnikami także po prostu jeszcze raz wszystkie dodatki zainstaluje i powinno być dobrze. Macek zapoznam się z tym linkiem i pewnie skorzystam dzięki pozdrawiam.

Ale dla instalacji typów core i kontener nie istnieje możliwość automatycznego przywracania backupu i w takich instalacjach należy przywracać “z palca”; taka możliwość jest tylko dla supervised i HAOS.

W tych 2 ostatnich przysadkach backup musi być świeży i pochodzący z ostnicach wersji (tak jest generalnie zawsze i w każdym przypadku, ale teraz szczególnie, bo właśnie w ramach ujednolicania metod instalacji zostały przeniesione niektóre lokalizacje w bodajże około-grudniowych aktualizacjach).

Ewentualnie należy przywracać stary backup na odpowiednio zdowngrade’owanej wersji (świeża instalacja zawsze opiera się na najnowszych komponentach - one są pobierane w wersji zgodnej z bieżącym wydaniem stabilnym).