Bariera iskrobezpieczna - niskie napięcie

Witam,
mam zakupioną barierę iskrobezpieczną Stahl, przez którą podłączyć zamierzam licznik impulsów zliczający zużycie gazu. Po wstępnym podłączeniu po drugiej stronie bariery napięcie wynosi tylko 0.6V co powoduje, iż nie mogę odczytać impulsów (bez bariery wszystko działa ok).
Dziwne też jest to iż wemos D1 mini na wyjściu ma napięcie 5V a po podłączeniu bariery po stronie wemosa napięcia również spada do 0,6V. Jakieś pomysły co może być przyczyną i jak rozwiązać ten problem ?


Są dwa wykonania takich barier - dla logiki dodatniej i dla logiki ujemnej - różnią się kierunkiem przewodzenia diody (która powinna pracować w kierunku zaporowym).
Twoja jest dla logiki ujemnej, a ESP pracuje w logice dodatniej.

Partyzanckim obejściem problemu jest odwrotne połączenie ESP (a’la socjalistyczny samochód Syrena z plusem na masie :P), niestety takie podłączenie może nie uzyskać akceptacji przez odpowiedni organ.

Jeśli kupowałeś przez internet zwróć i kup wersję pasującą do twojej instalacji.

1 polubienie

Witam. Czy udało ci się zamontować licznik impulsów. Dostałem odpowiedź z gazowni o mozliwości montażu nadajnika impulsów i żądają bariery iskrobezpiecznej.
Pozdrawiam

Tak zamontowałem. Bariera faktycznie wymagana.

Montowałeś tą barierę o której pisałeś na początku ? Czy zlecałeś montaż firmie gazowniczej z uprawnieniami elektrycznymi ?
pozdrawiam

Bariery sam zamontowałem. Gazownia zamontowała tylko licznik impulsów