BASICZBR3 zigbee firmware

Cześć,

Zakupiłem kilka sztuk i chciałbym wgrać do tego alternatywny soft.
Ktoś może coś już takiego robił?
Jeśli tak to czy warto?
Najbardziej zależy mi na dodatkowych czujnikach temperatury. Ale z tego co widzę to w wersji darmowej jest dużo więcej możliwości, nie wspomnę już o wersji premium.
Linka do PTVO nie wrzucałem bo nie byłem pewny czy można (jednak to zakup softu). Teraz już wiem, że można.

Jest jeszcze cały opis

Co do grzebania w elektronice to średnio lubię, ale jak muszę to coś zrobię. Na ten moment mam sonoff na wifi (ESPHome) z przeróbkami do mierzenie temperatury w kotłowni (7 termometrów) oraz Wemosa (ESPHome) jaki licznik impulsów do podlicznika. Chciałbym to zamienić na zigbee bo do WiFi nie mam przekonania w smarthome (moja prywatna opinia).

Reasumując wersja free na ten moment wydaje się rozsądna i można wgrać (przynajmniej próbować), a koszt 24 zeta za BASICZBR3 warty jest poświęcenia dla nauki.

Fajnie, że rzuciłeś linkami jak z rękawa (dobrze, że mi szklana kula odpaliła)
https://ptvo.info/sonoff-basic-zbr3-with-the-configurable-firmware-283/
z tego co wiem w darmowej wersji nie ma specjalnie ciekawych opcji, ale wgrywałem ten soft jako router do dongla CC2531 (bodajże czynne GPIO to 1 in i 1 out? z czego out już był fabrycznie zajęty LEDem statusu), więc tam nawet nie ma za bardzo gdzie czegokolwiek podpiąć.
Więc chyba bez premium nie ujedziesz (hmm jednak sporo się zmieniło, może jednak wystarczy wersja free?).
Jak lubisz grzebać w elektronice to na 100% warto.