Baza Danych MariaDB zamrożona

To w terminalu/konsoli
ha host shutdown

w lokalnej konsoli jesteś już w CLI więc tam jest mniej pisania
host shutdown

PS A nie masz tego?

PPS UPSa też będziesz musiał jakoś zintegrować z HA, by przy końcówce akumulatora zamknął system.


A teraz z innej beczki - uszkodzoną bazę danych zazwyczaj można naprawić, w przypadku bazy danych w HA robiłem to raz, następnym razem pogodzę się z utratą danych.

Ważna informacja się pojawiła w dzienniku. … a właśnie trzy dni temu przeniosłem rejestrator na zewnętrzną bazę. :confused:

“Version 5.5.57 of MariaDB is not supported; minimum supported version is 10.3.0. Starting with Home Assistant 2022.2 this will prevent the recorder from starting. Please upgrade your database software before then”

1 polubienie

ja w sumie mam synology i też zacząłem myśleć żeby przenieść się tam żeby jednak trochę HA odciążyć… jednak wieczny brak czasu przesuwa to wszystko w przyszłość…

Właśnie na Qnap migrowałem do MariaDB 10

Po przeczytaniu tego tematu postanowiłem spróbować.

Qnap to torpeda w porównaniu z RPi to różnicy nie widać.

edit… było nie aktualizować :unamused: …o co zwów chodzi ?

Detected code that uses str for device registry entry_type. This is deprecated and will stop working in Home Assistant 2022.3, it should be updated to use DeviceEntryType instead. Please report this issue.
19:22:00 – (OSTRZEŻENIA) helpers/frame.py

1 polubienie

Potrzebuje dla kilku encji zbierania danych w dłuższym okresie niż 10 dni.Chodzi głównie o PV i Zużycie energii .Mam zainstalowana MariaDB na Ha.Niby jest dashbort energia ale nie do końca mi odpowiada,a zresztą chciałabym wiedzieć jak to zrobić,może się przydać do innych rzeczy.

nie da się tylko paru encji trzymać dłuższy czas, tylko recorder odpowiada za trzymanie ilości danych. jeżeli chcesz coś dłużej trzymać to osobiście polecam IndluxDB a do wyzualizacji Grafane :slight_smile:

Jak Ci pisał wyżej @murcin, postaw Sobie w dokerze IndluxDB jeśli nie będzie Ci odpowiadała jego (influxa) wizualizacja to wykresy zrobisz sobie w grafanie.