Bezpieczny dostęp, ssl i takie tam

Hej,
Czym więcej czytam tym bardziej mętlik w głowie.
Ale do sedna:
Postanowiłem w końcu zająć się bezpiecznym dostępem do swojego HA.
Mam stały adres IP, założyłem sobie domenę xxxx.asuscomm.com poprzez swój router.
Poprzez ten sam router pobrałem sobie i ustawiłem certyfikat Let’s Encrypt dla swojej ww domeny.
I dla testów odpaliłem www do swojego routera poprzez domenę i zadziałało poprzez HTTPS, choć tylko na Microsoft Edge i na Firefox a na Google Chrome nie!
Dziwne prawda, mimo restartu G. Chroma.

Teraz skoro w 70% jestem zdania że się udało to krok na przód.
Zrobiłem przekierowanie portów dla dostępu HA z sieci lokalnej.
I tutaj pierwsze dylematy:
Znaczna część poradników mówi o użyciu duck DNS, ale jakim będzie kolejny krok w moim przypadku, gdy mam już domenę.
Gdzie miałbym dodać zapisy kluczy certyfikatu w HA?

Nie myślałeś o skorzystaniu z tunelu od CloudFlare skoro już masz domenę?
Wygoda w użytkowaniu po nazwach subdomen, konfiguracja z WEB UI, zarządzanie ustawieniami bezpieczeństwa, weryfikacja dwuskładnikowa. Brak potrzeby otwierania portów, darmowe certyfikaty SSL i sporo więcej innych możliwości. A to wszystko za free, wieloplatformowe i szybkie.

Nie, nie zastanawiałem się konkretnie nad takim rozwiązaniem. Ale mam już VPN który pozwala mi na korzystanie z sieci lokalnej bez wystawiania się publicznie.
Ale też nie mam pojęcia co mnie będzie czekać dalej, choćby przy konfiguracji GoogleAsystenta, którego mam zamiar dorzucić “za chwilę”.

Edit:

Już po temacie.
HA zabezpieczone.
Pozdrawiam

Nie podajesz rozwiązania? Z całego tematu założonego przez Ciebie zostaje tylko “i takie tam”.

Rozwiązanie końcowe było banalne dopisanie certyfikatu i klucza do configuration.yaml

http:
    ssl_certificate: /config/ssl/cert.pem
    ssl_key: /config/ssl/key.pem

Tak jak wcześniej podałem, temat zamykam bo oczekiwania moje są spełnione, choć pomimo walki, wciąż nie rozumiem dlaczego dla Google Chrome witrynę mam “Not secure”, a dla innych przeglądarek już ok.