Bezpłatna integracja z Google Home Asystent

Cześć,
Udało się to zrobić komuś ? Próbowałem wg poradnika z konkurencyjnej strony jednak niestety nie działa. Może wrzucimy tutaj aktualną instrukcję ?

Co prawda nie jest to rozwiązanie bezpłatne ale nie lepiej założyć konto na Nabu-Casa, integracje którą poszukujesz działa bez problemu a po za tym można wesprzeć projekt HA - przy obecnym kursie $ to niecałe 20 zł.

Wiem o integracji Nabu-Casa. Używałem przez miesiąc. Szukam na razie metody bezpłatnej do testowania. Nie chce od razu płacić bo to dopiero moje początki w HA.

Ja zrobiłem za pomocą node-red-contrib-nora, ale dziś przyszedł Amazon Echo Dot 3 i uważam, że bije na głowę GH. Nie wiem tylko jak z integracją z HA, będę dopiero badał temat.

1 polubienie

Ja niestety miałem problem z integracją, nawet @artur pomagał, ale się nie udało. Być może coś poprawili. Jakościowo dot lepiej gra, ale niestety narazie zainstalowałem googla.

Zaczynając z HA, wiedziałem że docelowo będę chciał posiadać sterowanie głosowe w języku polskim,
postawiłem więc na Sonoff + xiaomi, wszystko spina mi się w HA, jak również osobno w Asystencie Googla, co prawda asystent omija HA (95% procent urządzeń ma możliwość sterowana głosowo), ale to w niczym nie przeszkadza, bo i tak automatyzacje działają. Prawdopodobnie w przyszłości gdy integracja z HA będzie na tyle rozwinięta i pozbawiona problemów podłącze to pod HA. Poki co działa bez problemów. Chociaż i tak większość załatwiają automatyzacje.

@zaawii
wg tego tutoriala robiłem, poszło bez problemu https://www.youtube.com/watch?v=OGiDPIx_mVQ
a tutaj opis słowny

1 polubienie

Witam serdecznie,
Chcialbym odswierzyc temat, czy ktos zechcialby mi pomoc z ta integracja ? Nie moge przebrnac przez te formularze …oauth … . Nie wiem co gdzie wpisac, skad wziasc jakies tokeny. Jestem poczatkujacym w temacie HA, szukalem, czytalem ale ciagle cos robie nie tak … Pomozcie dobre duszyczki :slight_smile:

Tu jest w miarę świeży poradnik

2 polubienia