Binary sensor zmiana stanu z pozimu NodeRed

Cześć
w nocy restatruje HA codzinnie, żeby odświeżyć / zwolnić pamięć, problem w tym, że niektóre czujniki binarne typu na okna po MQTT, po restarcie zmieniają stan na off, a ja potrzebuję mieć stan poprzedni

  1. Pytanie czy da się po restarcie przywrócić ostatni stan z poziomu NodeRed?
  2. Jak nie, to ja tworzę drugi wirtualny switch, który przez inna bramkę wysyła kod RF i w ten sposób wymuszam zmianę stanu czujnika. Wg mnie powinno dać się zmienić stan z poziomu HA skoro w narzędziach dewelopperskich można zmienić się stan. Tylko jak to zrobić przez Node Red żeby nie tworzyć dodatkowych wirtualnych przełączników?

Jakieś pomysły?

Zrób automatyzacje w HA .
Tu masz link YT : https://www.youtube.com/watch?v=dbSw6VkI-x4

Niestety, to nie rozwiązuje problemu z czujnikami binarnymi na okno, one wysyłają tylko raz sygnał on lub off w postaci kodu RF przez przez bramkę sonoff bridge na tasmocie, ale nie komunikują się w 2 strony, więc bramka nie sprawdzi ich stanu. Co do switchy na tasmocie, to nie mam problemu, działają prawidłowo.

Udało się zrobić automatyzacje w HA, która publikuje wiadomość z payload_on z kodem RF przy uruchomieniu HomeAsystenta, narazie jest to wystarczające, dzięki @artpc za podpowiedź.