Błąd 401: Unauthorized w przypadku wyświetlania paneli niektórych dodatków w Firefox

Problem objawia się tak:
HA_error_401_in_some_panels

a dotyczy wielu dodatków - takich jak Terminal, File Editor, ESPHome, Glances i zapewne wielu innych
Co charakterystyczne problem dotyczy Firefoxa po ostatnich aktualizacjach.

Rozwiązaniem jest wyłączenie “zaawansowanej ochrony przed śledzeniem”

1 polubienie

Niestety u mnie nie działa. :frowning:

Czy to nie będzie związane z certyfikatami SSL w samych dockerach dodatków? Tak strzelam, ale coś mi po łowie świta, że to może być ten trop.

Czy ktoś rozwiązał ten problem. Zmiana ustawień na przeględarkach nie pomaga. Wchodząc na na eksplorerze i chromie mam błąd 401 :confused: Dodam że przy połączeniu zewnętrznym przez i korzystam z duckdns… Jak wchodzę na na telefonie działa normalnie ale to strasznie wkurzające bo nie mogę podziałać na dużym ekranie poza domem. W domu po IP działa również normalnie… Proszę o pomoc… Arek


Edytuję swojego posta bo mnie Admin udusi zapewne :slight_smile:
No więc doszedłem co u mnie nie działało.
Na IE jeszcze nie sprawdzałem ale na chromie zwieszają się ciasteczka - pewnie zostają tam jakieś bzdury…

Najłatwiej sprawdzić to uruchamiając chroma w trybie inkognito jak wejdzie logujemy się i jak wszystko działa to znaczy że został jakiś syf w przeglądarce i należy go usunąć…

Wchodzimy w chromie w … / ustawienia / prywatność i bezpieczeństwo / Pliki cookie i inne dane witryn / zobacz wszystkie dane witryn i uprawnienia / szukamy naszej stronki na którą wchodzimy - u mnie mojadomena.duckdns.org i usuwamy pliki cookie przyciskiem

Oczywiście znikną nam dane logowania i 1wsze uruchomienie dłuższe ale poszło…

Pozdro i miłego - Arek