Błąd "Failed to start Wait Until Kernel Time Synchronized" oraz Jaka karta microSD do RPi?

Żadnej, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest ssd (a karta TF to ewentualnie na sam system i wtedy to w sumie można użyć obojętnie jaką, mam na myśli instalację HAOS-generic, czyli taką najdomyślniejszą dla platformy RPi).

Jeśli się upierasz przy używaniu karty na całość instalacji, to w moim zdaniem tylko karty TF takie jak do rejestratorów DVR:

niestety tego typu karty są kilkukrotnie droższe od zwykłych, a użycie ssd zamiast karty ma kilka zalet umożliwiających uniknąć takich sytuacji (i biorąc pod uwagę koszt ma znacznie większy sens niż drogie karty)…

Swoją drogą sprawdziłeś, że stara karta jest faktycznie uszkodzona?

Jeśli masz backupy już w bezpiecznym miejscu to pod windows można do tego celu użyć RPi imager


oraz h2testw

PS

To świadczy raczej o niepoprawnie skonfigurowanym DNSie, a nie o awarii karty, jeśli przywracasz z backupu, to użyj na tyle starego backupu, abyś miał pewność, że konfiguracja w nim zapisana nie była jeszcze uszkodzona (to przy założeniu, że karta istotnie uległa awarii, nie jest to nieprawdopodobne, bo sam w czasach gdy instalacje miałem na RPi zużyłem 3 karty TF, z czego bodajże jedna przeszła w tryb RO, jedna padła “na amen” tj. padł jej kontroler, a jedna miała błędy zapisu i padła ostatecznie w trakcie testów).

Nie bardzo kumam po co zmieniałeś rodzaj usługi dostępu do internetu u swojego providera.

Próbowałeś czystej instalacji? (backup można zawsze przywrócić później)