Błąd "Failed to start Wait Until Kernel Time Synchronized" oraz Jaka karta microSD do RPi?

Generic jest opisana w paragrafie “Install Home Assistant Operating System”
a Docker w “Install Home Assistant Container”
mając tego linka, który podałeś wciąż nie wiem jak instalowałeś (są tam opisane wszystkie możliwe metody, łącznie z instalacją “gołego” HA core w “Install Home Assistant Core”), menu umożliwiające się podzieleniem szczegółami instalacji w ostatnich wersjach HA wędrowało z miejsca na miejsce, obecnie jest to w:
Ustawienia → System → Naprawy → hamburger menu → Informacje o systemie


możesz strzelić screenshota, ale lepiej skorzystać z opcji kopiowania (wygenerowany tekst jest w formie przyjaznej dla tego forum i githuba)

Skoro piszesz o nmcli to robisz konfigurację jak na dzisiejsze czasy mocno pod górkę (i dlatego sądzę, że nie masz generic, bo byś sobie to po prostu wyklikał) i być może popełniasz jakieś istotne błędy (bo konfiguracja sieci od dawna jest do łatwego wyklikania w GUI, a klepana ręcznie w linii poleceń wymaga bezwzględnie nie popełniania żadnych błędów), a oczywiście istotnych szczegółów jak skonfigurowałeś sieć nie podałeś… więc się nie da pomóc.

Jeśli masz obawy co do prywatności, to podeślij mi informacje dotyczące konfiguracji na PW, to ustalę czy można to upublicznić czy nie.

Na 100% IP, maska, i bramka muszą być zgodne z konfiguracją potrzebną dla twojej sieci LAN, (czyli jak sądzę masz przekierowane porty na routerze), natomiast to jeszcze za mało - aby HAOS/HA miały pełny dostęp do internetu, to poprawnie musi być też skonfigurowany DNS (bo serwery czasu nie są odpytywane po ich bezpośrednim IP tylko są wyszukiwane z puli, a dostęp do puli jest możliwy tylko ze sprawnym DNS).

Jeśli Cię uprzedzał to gwarantuję, że to był zły pomysł (i to, że nikt nie zna twojego publicznego IP nie czyni tej instalacji choćby odrobinę bezpieczniejszej), ale pomińmy to, co najwyżej ktoś się włamie (armia botów która przeczesuje każdy słabo zabezpieczony system będzie pierwsza).


Temat nieco poboczny, ale jeszcze mnie nurtuje, czy istotnie sprawdziłeś starą kartę TF że faktycznie jest uszkodzona (tak jak opisywałem wyżej jest to możliwe spod windows choć wiąże się ze skasowaniem zawartości) i jakie są objawy uszkodzenia karty pod windowsem (czy nie zostaje rozpoznana, czy jest tylko do odczytu, a może po prostu nie widziałeś na niej linuxowych partycji i twoja diagnoza dotycząca awarii jest błędna? bo jakoś nie mogę uwierzyć, że dowolna nawet kiepska karta padła już po 2 miesiącach pracy).