Błąd integracji HA z Tuya

Co kilka godzin zawiesza mi się integracja z Tuya. Wtedy dostaję taki błąd:

Logger: tuya_iot
Source: /usr/local/lib/python3.9/site-packages/tuya_iot/openmq.py:166
First occurred: 17 stycznia 2022, 23:38:53 (6 occurrences)
Last logged: 11:29:28

error while get mqtt config

Pomaga (na chwilę) ponowne wczytanie integracji. Kilka godzin działa poprawnie i od nowa…
Ktoś? Coś?

Z góry dziękuję za pomoc…

Tymczasowe rozwiązanie polega na przeładowaniu Tuya przez automatykę

alias: Odświeżanie Tuya
description: ''
trigger:
  - platform: time_pattern
    hours: '1'
condition: []
action:
  - service: homeassistant.reload_config_entry
    target:
      entity_id: light.xxxxx
mode: single

Co 1 godzinę przeładuje Tuya, dodaj przynajmniej jedno urządzenie Tuya do automatyki
/
Jest jeszcze jeden sposób lepszy :grinning:
W pliku

configuration.yaml  

jak nie masz to dopisz:

system_log:
 fire_event: true

Następnie automatyzacja:

alias: Odświeżanie TuyaAuto
description: ''
trigger:
  - platform: event
    event_type: system_log_event
    event_data:
      level: ERROR
      name: tuya_iot
condition:
  - condition: template
    value_template: '{{ "error while get mqtt config" in trigger.event.data.message[0] }}'
action:
  - service: homeassistant.reload_config_entry
    data:
      entity_id:
        - light.xxx
mode: single

Teraz jak HA znajdzie błąd to automatycznie przeładuje integracje.
Ps.
W dzienniku zostanie odnotowane, że encje była niedostępna (przez chwilkę)
A w automatyce zobaczysz, kiedy ostatni raz zadziałała automatyka.
Mieli to naprawić przy ostatnie aktualizacji ale coś nie pykło :grinning:

Dziękuję… ;)) Zatem nie tylko ja mam takie problemy…

Witajcie, home assistant to swietne rozwiazanie, jednakze mam ogromny problem z integracja tuya przez chmure, encje staja sie niedostepne, albo sie podwieszaja, brak reakcji na przelacznik albo wlacza/ wylacza z poziomu switcha w ha ale jakby nie raportowalo zmiany stanu, dosc czesto lag jest taki ze sie przejdzie np przez wiatrolap do korytarza a dopiero po czasie np 5 czy 10 sek wlaczy sie swiatlo wyzwalane pirem. Czasem swiatlo w lazience zareaguje jak sie juz spi a rano patrze w dziennik, a tu sie swiecilo pol nocy.

Urzadzen tuya mam ok 60 z czego 30 jest na bramce zigbee lan z aukcji za ok 120zl nie zadne dongle.

Kiedy sprawdzam, nie widzac reakcji na automatyzacje w ha, czy taki pir widzi ruch w apce tuya na smartfonie to jest reakcja mimo to w ha encja nie powiadamia o wykryciu ruchu.

Czasem jest to spowodowane tym, ze np wlacznik dopuszkowy z zigbee stracil polaczenie z bramka bo ma slaby zasieg mimo ze pir z nim spiety posrednio do bramki pokazuje polaczenie na poziomie normal na calej linii polaczenia. Innym razem sam pir jest spiety bezposrednio z bramka i ma jakosc polaczenia normal ale nie raportuje zmiany stanu, pomaga dopiero reczne przeladowanie integracji tuya, ale to dzialo sie zbyt czesto, szukalem rozwiazania i trafilem na ten watek.

To lepsze zaproponowane rozwiązanie nie wyzwala sie automatycznie u mnie, choc sam skrypt mozna uruchomiec recznie i restartuje integracje, moze cos z warunkiem jest nie tak.

Zrobilem wyzwalanie tego skryptu co godzine na bazie time pattern, ale to nie zalatwia problemu, bo np powiadomienia co godzine o otwartych za dlugo oknach nie dzialaja poprawnie, gdyz po restarcie i tak ha mysli ze okno bylo otwarte dopiero co i liczy czas od nowa. Tak samo swiatlo w lazience jak po wykryciu ruchu wlaczy sie miedzy 20 a polnoca i nawet jak pir nie wykrywa ruchu to ma sie nie wylaczyc przez 20 min aby nie zgaslo pod prysznicem żonie, to jak wlaczy sie przed pelna godzina to bedzie swiecilo do czasu restartu, ale jak nie odliczy 20 minut do restartu to reakcja na restart integracji i tak daje ha informacje ze o pelnej godzinie sie włączyło dopiero i swieci kolejne 20 minut.

Przedmowca pisal ze mieli to poprawic w aktualizacji ha w styczniu a mamy maj i dalej jest problem z tuya.

Czy integracja tuja local by cos zmienila ? bo problem z brakiem raportowania wynika z opoznien na serwerach tuya? Czy w samej bramce zigbee? Lacze mam swiatlowodowe 500Mbit.

Co radzicie koledzy?

Przejrzałem logi z dziś, jeden błąd (Tuya)

ScreenShot_20230517192504

Automatyzacja “Odświeżanie TuyaAuto” zadziałała, ale raczej niepotrzebnie.

Pir- “Zlew 1”
Oświetlenie - “Prawa Kuchnia” ( Gniazdko Wifi Tuya i integracja oficjalna w HA)
Oświetlenie - " Ledy" (Pasek led RGB Integracja Sonoff )

Jak widać z historii, Tuya i Sonoff działają natychmiastowo i bezbłędnie.
Nie mam pojęcia od czego to zależy, że moja Tuya działa bezbłędnie a u inny są problemy.

Może że:
Mieszkam w UK
Mam też inne integracje Tuya w HA (Tuya, Tuya_old, Tuya_Local )
Wyłączone IPv6 w HA (opóźniało restart HA)