Błąd: Login blocked - pozostali użytkownicy mają dostęp, admin nie

Nagle przestała mi się łączyć apka HA zarówno przez cloudflare jak i lokalną sieć. Dzisiaj po odpaleniu pc okazało się, że nie mogę wejść na HA w żaden sposób - tzn. łączy się ale odrzuca uwierzytelnienie mojego konta admina. Pozostali użytkownicy logują się bez problemu. U mnie wyrzuca taki błąd
Screenshot 2023-02-09 14-37-47
Sprawdzałem wersje http i https zarówno dla CF jak i po lokalnej sieci.
W jaki sposób uwierzytelnić swoje konto? Czy jest opcja przez konsolę HA na proxmox dodania nowego admina lub “odblokowania” obecnego konta?

To nie problem autentykacji tylko restrykcji skąd się logujesz, wg HA logujesz sie zdalnie (remotely), w opcji tego konta ustawiona była opcja

Ostatecznym rozwiązaniem jest skasowanie pliku config\.storage\auth ale skasuje m.in. również hasła innych osób.

Ta opcja nie była zaznaczona na pewno. Musiałbym przypadkiem ją kliknąć bez świadomości nawet tylko dlaczego HA twierdzi, że loguję się zdalnie, a nie lokalnie mimo wpisywania w pasku adresu adresu lokalnego? Może to być powiązane z tym, że w końcu włączyłem sensory lokalizacji i HA widziało, gdzie jest mój device.tracker? Logowanie przestało działać w zasadzie w momencie, gdy wróciłem do domu wieczorem. Nie da się sprawdzić i zmienić tej zaznaczonej przez Ciebie opcji bez udanego logowania do HA na swoje konto prawda? Pod konsolą mogę jedynie zmienić swoje hasło jak sprawdziłem póki co ale to kompletnie nie ma znaczenia w tym przypadku. Co do pliku z configu - można to zrobić pod konsolą? Skasuje hasła ale nie użytkowników? W przypadku, gdy nie spowoduje to zmiany na moim koncie to już nikt nigdy nie zaloguje się do HA ? Jeśli ja się zaloguje to bd w stanie przypisać nowe hasła do kont?

Edit:

Problem rozwiązany - jako, że szukałem podobnych tematów na necie i nie znalazłem w sumie rozwiązania to zostawię tutaj dla potomnych - może się komuś przyda.
Podszedłem trochę od innej strony do tematu - dostałem się do pliku, o którym pisał @macek - dzięki :slight_smile: config.storage\auth - ale zamiast usuwać zacząłem sprawdzać co w nim się znajduje. Rzeczywiście była opcja przy moim koncie “local_only”: true ale postanowiłem zmienić przy koncie córki “system-users” na “system-admin”. Po resecie HA zalogowałem się na jej konto i wszedłem w ustawienia-osoby i faktycznie był zaznaczony ptaszek przy możliwości logowania tylko z sieci lokalnej. Nie wiem skąd ale jednak był. Odznaczyłem go i już wszystko działa.
Pozdrawiam.