Błąd przy instalacji?

Mam problem przy instalacji na RPi4 po wrzucenu sflaszowanej karty zatrzymuje mi sie na ekranie

Wie ktoś może jak to obejść?

Wygląda na to że cos już używa tego portu i instalacja dalej nie pójdzie
Sprawdź polaczenie sieci, jak masz podpięte coś pod usb to odepnij

Instaluje na Raspberry Pi 4B wersja z 4GB RAM rev 1.2 Podpięty mam tylko kabel hdmi, przez przejściówke micro, oraz kartę SD. Z tego co na aukcji wyczytałem to jest procesor 64bitowy. Próbowałem i wsad 64 i 32 bit z takim samym skutkiem. Co do portu masz na myśli USB czy port TCPIP przez który się aktualizuje RPi? Poniższe PiOs przez Rasberry Pi Imager wgrywa i uruchamia sie normalnie.

Może to ci coś pomoże https://www.youtube.com/watch?v=xNK3IDxSPHo

To trochę za mało, potrzeba jeszcze sieć - albo podłączysz kabel Ethernet do routera z dostępem do internetu, albo skonfigurujesz sieć WiFi przed pierwszym uruchomieniem.
Karta TF po wgraniu obrazu zostaje odmontowana (przynajmniej jeśli używasz Balena Ether), więc by przygotować plik z konfiguracją sieci (konieczny dla pracy przez WiFi, co swoją drogą odradzam) trzeba ją ponownie podłączyć.
Użyj od razu 64-bitowej wersji systemu (oczywiście nie jest obowiązkowa, ale na ten sprzęt jest OK).

Dziękuje za porady. Jestem miło zaskoczony chęcią pomocy ze strony forumowiczów i samego administratora. Problem udało się rozwiązać w sposób taki ze wymieniłem kartę na nowa (dziwnie pod win 10 się zachowywała) zainstalowałem wersje starsza bodajże 3.15 i dopiero z pełni funkcjonalnego HA zrobiłem update do 5.11

A więc stawiam na to, że masz wersję 32-bit (moim zdaniem na takim sprzęcie, jaki używasz, ma ona sens tylko jeśli planujesz użycie GPIO, a w każdym innym przypadku sensowniejszy jest system 64-bitowy).

Chyba nie w tym rzecz. Mam HA na Proxmoxie i to samo:

To raczej problem w obecnej wersji.

1 polubienie

@zaawii Możliwe - ostatnio instalowałem od zera wersję 5.10
ale problemu w zasadzie nie ma, bo można przecież pobrać dowolną wersję systemu np. właśnie 5.10 skoro z 5.11 jest problem

Natomiast @Kozaczi podał już rozwiązanie swojego problemu - przyczyną była “trefna” karta TF.

Wielu ludzi na problemy z z ostania wersja HA a w szczególności na wirtualnych maszynach, wymieniają
zigbee2mqtt Deconz długie ładowanie HA, wysokie użycie CPU .